Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Boloňu

30. Červen 2019

Bologna je hlavním městem regionu Emilia-Romagna a provincie Bologna.Toto historické město je známou svou univerzitní tradicí.Ta byla založena roku 1088, jako první na světě. Od středověku byla vyhledávána hlavně a nejn intelektuály z široka daleka. 

Co je potřeba

mapa

průvodce

1

Rezervujte si ubytování a letenku. Pokud nejste příliš nároční doporučuji hostelbookers.com, případně booking.com pro ubytování a levné letenky najdete na www.letuska.cz

2

Poznávání města začněte na náměstí Piazza Maggiore, v jehož blízkosti se nalézají nejobdivovanější památky. Uprostřed náměstí stojí palác Palazzo di Re Enzo, který náměstí půlí na dvě části. Jedné této polovině dominuje Basilika di San Petronio. Je to chrám městského patrona sv. Petra, zvenku upoutá nejen svou velikostí, ale také tím, že nemá dodělané průčelí.

3

Vydejte se některou uličkou do města a prozkoumejte ho. Mezi naprosto nejdůležitější stavby města patří velký objekt Palazzo dell Archiginnasio, kde sídlila slavná Boloňská univerzita.

4

Na nákupy je nejlepší si vyjít po Via Rizzoli směrem k nedalekému náměstí trojúhelníkového tvaru. Na něm stojí dominanty města: Torre Asinelli a Torre Garisenda – dvě vysoké kamenné věže vyčnívající vysoko nad střechy okolních domů.

5

Dalšími významnými památkami, které stojí za vidění jsou Chrám svatého Dominika Basilica di San Domenico velký kostel, ve kterém je pohřben zakladatel dominikánů, svatý Dominik. Jezuitský kostel San Paolo Maggiore, barokní stavba, je postavený z červených cihel.

6

Jistě byste si měli vychutnat italské espresso v některé místní kavárničce s vyhlídkou na město.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat Vatikán | rady
Jak poznat Vatikán | rady. Říká se, že všechny cesty vedou do Říma, pokud i vaše cesta povede do Říma, tak vás čeká rozmanitý záži…
Jak si užít Řím - památky
Řím, přezdívaný věčné město, patří k nejstaršcích městům Evropy. Na jeho území leží samostatný stát Vatikán. Nejznámější starověkou památkou je Coloss…
Jak procestovat Neapol za 3 dny
Neapol je hlavním městem stejnojmenné provincie i celého regionu Kampánie. Jednou z dominant kraje je sopka Vesuv, tyčící se nad Neapolí a okolím. Nea…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.