Co je potřeba

pohodlné boty
fotoaparát
peníze

1
Obrázek není k dispozici

Bronx
V Bronxu se nachází slavný Stadion Yankees. Sídlí zde také Zoo, největší metropolitní zoo v celých Spojených státech. V této oblasti vznikl rap a hip-hopová kultura.

2
Obrázek není k dispozici

Brooklyn
Je nejlidnatější částí New Yorku. K Brooklynu náleží dlouhá pláž a Coney Island, což je jedna z prvních rekreačních oblastí.

3
Obrázek není k dispozici

Manhattan
V Manhattanu se nachází většina mrakodrapů a také Central Park, který byl otevřen roku 1859, nabízí nejen projížďky na člunu po jezeře, ale vybízí i k poslechu hudby a projížďce na kole. Sídlí zde mnoho významných spoleností. Je zde také sídlo OSN, několik univerzit,divadla na Broadwayi, Greenwich Village, Madison Square Garden.

4
Obrázek není k dispozici

Queens.
Nachází se zde Shea Stadium – stadion New York Mets a každoročně se zde koná U.S.Open. Jsou tu také dvě největší letiště JFK a LaGuardia.

5
Obrázek není k dispozici

Staten Island
S Brooklynem jej spojuje Verrazano-Narrows Bridge a s Manhattanem Staten Island Ferry, který nabízí výhled na Sochu svobody. Nachází se zde také park s 56 km turistických stezek.

6
Obrázek není k dispozici

Zajímavá místa:

Socha svobody
Stojí na ostrově Liberty Island a dostanete se k ní lodí z nejjižnějšího konce Manhattanu. Socha je otevřená denně od 9.30 do 17 hodin, poslední trajekt odjíždí v půl.
.

7
Obrázek není k dispozici

Wall street
Je sídlo burzy na dolním Manhattanu a od 2.sv. války je nejvýznamnějším finančním centrem.

8
Obrázek není k dispozici

Empire State Building
Tento mrakodrap byl postaven roku 1931 a tyčí se ve střední části Manhattanu. Rozhledna se nachází v 86. patře, kam si musíte zakoupit lístek

9
Obrázek není k dispozici

Rockefeller Center
Je komplex několika mrakodrapů, které jsou mezi 5. a 6.Avenue a 49. a 50 ulicí. Je to sídlo mnoha významných společností a obchodů, nabízí možnosti nakupování ale i občerstvení.

10
Obrázek není k dispozici

Times Square
Původní název byl Longacre Square.
V okolí Times Square se nachází téměř 40 divadel. Přímo na náměstí je obrovské hračkářství, obchod Walta Disneyho a spousta luxusních butiků. Každoročně se zde ale hlavně slaví příchod Nového roku.

11
Obrázek není k dispozici

Harlem
Je bývalé černošské ghetto, rozprostírá se od 120 ulice až ke 150. Dnes se zde nacházejí vybrané restaurace, luxusní obchody a jazzové kluby.

Tipy

Další místa k návštěvě:
Metropolitní Museum Umění
Washington Square Park

http://www.nyc.gov/portal/site/nycgov/?front_door=true
http://gis.nyc.gov/doitt/nycitymap/
http://www.newyorkonline.cz/

Varování

V noci se raději vyhýbejte parkům a metru.
Přes den raději využívejte metro, než taxi a autobus, centrum je každý den přehlceno auty.

Klíčová slova

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4
Average: 4 (4 votes)