Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Vánoce u moře

30. Listopad 2015

Na položenou otázku je jednoduchá odpověď: "Dobře!", ale bylo by to jednoduché. Jen rozhodnutí nebýt s rodinou na Vánoce doma je těžké. Většinou totiž nejsme sami a máme příbuzné, které pravidelně v tento čas navštěvujeme, ale máme i své pravidelné zvyky. Takže k rozhodnutí jet letos na Vánoce k moři, musí dojít celá rodina. Ale na druhou stranu, příbuzné navštívíme po Třech králích nebo na Mikuláše a zvyky, pokud nejsme ortodoxní křesťané, se dají nahradit něčím jiným.

Co je potřeba

rozhodnutí jet k moři na Vánoce
cestovní kancelář nebo jiná možnost vycestování

1

1. Nápad trávit Vánoce u moře může navrhnout kdokoliv z rodiny, většinou je to na popud nějaké osoby zvenčí rodiny, třeba souseda, spolužáka, spolupracovníka apod.

2. Rozhodnuut se kam, je velmi důležité. Záleží totiž na tom, jak jste zkušení "kmořicestovatelé" a chcete tento svatý čas trávit ve známém prostředí, nebo může padnout rozhodnutí někam do neznáma.

3. Pokud nechcete trávit čas jen na pláži, ale jste schopni i sami se vydat na toulky městem a okolní krajinou, zásadně doporučujeme oblast, kde převládá křesťanství. Na důvody, proč, se nyní neptejte, ale sami byste na ně přišli, kdyby vaše rozhodnutí bylo jiné.

4. Navštivte CK nebo přes internet si vyberte místo pobytu a včas začněte o Vánocích u moře jednat. Je tu sice možnost last minute, ale to je vždycky trochu risk, navíc, když máte početnější rodinu.

5. Vše máte zařízené a nyní, jak třeba s dárky. Můžete se dohodnout, že si nadílku uděláte na Mikuláše nebo na Tři krále, anebo dárky budou malé a můžete se je rozdat někde pod palmou.

6. Některé zvyky se dají dobře přenést, třeba si napéci cukroví, koupit předem Vánočku, zejména, nepoletíte-li letadlem. Jinak věřte, že hlady nezemřete, a pokud jste v zemi, kde žijí křesťané, zažijete i místní zvyky, kterými můžete být mile překvapeni.

7. Vánoce u moře se chtějte především užít. Nechali jste přece doma předvánoční shon, tak tam zanechte i všechny sváry a starosti, třeba co s chatou na horách nebo zahrádkou v kolonii, jak se má tchyně a nebo, že jste nenapsali pozdrav strýci do Zábřehu. Myslete jen na sebe a rodinu, případně partnera. I jim udělaná radost vás potěší, obzvláště na Vánoce, kdy se mají plnit také sliby.

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit zamlženého skla v autě?
Nejen v zimním období se často setkáváme se zamlženými skly uvnitř auta. Jak je co nejrychleji odmlžit, když ráno spěcháme? Dá se této situaci předchá…
Jak a proč si koupit dodávku z bazaru?
Potřebujete větší auto pro převážení věcí? Potom může být dobrou volbou právě dodávka. A protože pořizovací cena nové dodávky není příliš nízká, je vh…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.