Co je potřeba

• Krejčovský metr
• Sebe
• Pomocníka
• Jistou představu o stylu, barvu, častosti nošení
• Reálný náhled na typ své postavy

1

Pokud si chcete koupit korzet, je důležité si nejprve ujasnit, jak často korzet budete chtít nosit a pro jaký účel jej chcete pořídit. Jestli chcete nosit korzet často a jako hlavní součást oblečení, nikoliv jako spodní prádlo, základ tvoří jednoduchý hladký černý korzet. Takovýto korzet pak můžete snadno zkombinovat s různými šperky, oblečením i líčením. Všeobecně se doporučuje pro časté kombinované nošení korzety neutrálního designu a barev.

2

Změřte se krejčovským metrem. Pro určení velikosti je důležitý váš obvod pasu. Ten se měří kousek nad okrajem kalhot a jde o přirozený rozměr pasu. Pak potřebujete znát i obvod pod prsy a obvod přes prsa. Míru přes prsa by vám měl změřit někdo jiný, protože byste měly mít optimálně ruce volně podél těla. Obvod přes prsa se měří bez podprsenky.

3

Číslo korzetu se pak obvykle volí o číslo menší, ale odvíjí se podle značení korzetu. Ty jsou značeny buď podle pasu anebo velikosti prsou. Tam pak při velikosti 38C, zvolte velikost korzetu 38, ale při velikosti 38D raději už velikost korzetu 39. Tam, kde se velikost korzetu počítá podle pasu, je dobré odečíst cca 10 cm. Důležitá je i délka korzetu, ovšem ta se počítá často odlišně, a proto by každý prodejce měl mít zveřejněný, jak byste si délku měly změřit. Obvykle se měří od výstřihu kolmo dolů, pak od nejvyššího okraje ke spodnímu okraji, bok pod paží a nakonec se měří i délka na zádech. Délka je důležitá pro efektivní tvarování bříška a případně i boků.

4

Jaké by měly být kostice? Ano i to je důležité rozhodnutí. Vybrat si můžete mezi plastovými kosticemi, ocelovými spirálovými kosticemi a klasickými ocelovými kosticemi. Pokud je to váš první korzet, budou pro vás nejpohodlnější plastové kostice. Plastové kostice však příliš netvarují a ani nikterak nedrží pěkný postoj. Nevýhodou je i jejich nižší životnost, ale pokud korzet s nimi nebudete nosit každý den, vydrží vám několik let. Zlatou střední cestou jsou spirálové kostice, které umožňují vytvarování pasu. Pokud máte bříško anebo nějaké kilo navíc a chcete tedy svou postavu tvarovat, zvolte si korzet s ocelovými kosticemi. Takový korzet je nejkvalitnější, a proto i dražší (má však i nejdelší životnost). Takový korzet ale podrží nejen vaše bříško, ale i prsa a záda. Vy pak budete pěkně narovnaná a smyslná. Jen je potřeba si na takový korzet zvyknout.

5

Víte, jaký typ korzetu chcete? Neexistuje pouze jeden typ korzetu. Všeobecně známe korzetový pás, korzet pod prsa a korzet, který prsa překrývá. Korzet pod prsa oporu prsům neposkytuje, ale je velice efektivní, když se zkombinuje s pěkným topem anebo košilkou. Takovýto korzet se může nosit i přes šaty, a byť prsa nepodpoří, tak je zvýrazní.

6

Materiály z nichž je korzet vyroben mohou být různé. Saténové korzety nabízí mnoho barevných a stylových variací. Ty ženy, které mají problém se svými tvary, by měly volit korzety ušité z pevnějších materiálů – taft, satén a brokát.

7

Všímejte si, jestli korzety mají upínání na punčochy, či nikoliv. Některé mají toto upínání odnímatelné. Ženy s kyprými tvary by se jim však měly spíše vyvarovat.

8

Zapínání korzetu může být různé. Některé korzety mají pouze jedno zapínání, ale více praktické je dvojí zapínání. Zapínání může být vepředu anebo vzadu a zapínat se může na zip, háčky anebo šněrování. Ideální je, když je jedním typem šněrování, které můžete upravit a druhé na zip anebo háčky.

9

Styl a barva korzetu jsou pouze na vás. Rozmyslete si, pro jakou příležitost korzet chcete. Korzet pro běžné denní nošení je možno kombinovat nejen se sukněmi (svatebními, společenskými), ale i klasickými kalhoty, sakem, slim riflemi anebo s retro kalhotami.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.25
Average: 4.3 (4 votes)