Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit gel na praní

Domácí prací gel jistě potěší každého, kdo chce ušetřit nejen peníze, ale i životní prostředí. Tento ekologicky šetrný prací prostředek z mýdla a prací sody ocení určitě i maminky, které používají látkové pleny. Mýdlový sliz nedráždí pokožku a je tak vhodný nejen pro naše nejmenší, ale i pro všechny alergiky a ekzematiky. Lze v něm prát jak prádlo bílé, tak i barevné a hodí se především pro přírodní materiály. Prací dávka vyjde přibližně na 2 Kč a jeho výroba zabere jen pár minut.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Eva (neověřeno) | Po, 11/23/2020 - 12:33

dobrý den, moc děkuji za tip s mixerem. tento gel jsem vyráběla již 2x, vždy z Jelena. pak Jelena vyprodali a měli jen Lanzu. výsledek katastrofa! mýdlo se vůbec nerozpustilo. koupila jsem tedy jinde tzv. jádrové mýdlo. výsledek trochu menší katastrofa... teď mám opět Jelena a výroba úplně v pohodě. strouhám na hrubém struhadle - tam možná byla chyba u těch druhých dvou typů mýdla. hledala jsem znovu recept, jestli jsem neudělala někde chybu a tady si přečetla onu radu s mixerem. hned to jdu vyzkoušet, nepovedený gel jsem si schovala např. na namáčení montérek apod., tak ho dám do hrnce, zahřeju a rozmixuju. snad to pomůže :-)

Další zajímavé články

Jak vybrat ideální vypínač
Vypínač je důležitou součást domu. Nejen, že vypíná a zapíná světla, ale tvoří i zajímavý designový prvek. Jistě nám dáte za pravdu, že ošklivým plast…
Jak vyrobit věnec na hrob
Památka zesnulých, lidově dušičky, připadá na den 2. listopadu. První dušičky se slavily ve Francii v klášteře Benediktů v Cluny roku 998. Odtud se sv…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.