Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit hnojivo z kávy, slupek od banánu a vaječných skořápek

Domácí přírodní hnojivo | postup výroby. Přírodní hnojivo se na zahradě vždycky hodí. Pro jeho výrobu nám bude stačit kávová sedlina, slupky od banánu a vaječné skořápky. Tento kuchyňský odpad obsahuje minerální látky potřebné pro růst rostlin, především těch, co milují kyselejší půdu. Hodí se tedy pro rajčata, papriky, brambory, angrešt, jahody či pažitku. Příprava tekutého hnojiva je rychlá a snadná. Je možné si vyrobit i jeho suchou a trvanlivější verzi. Využijte kuchyňského odpadu a vyrobte si domácí přírodní hnojivo.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Adéla K. (neověřeno) | Út, 04/30/2019 - 20:54

To musím také vyzkoušet. Nikdy mě nenapadlo zkusit si doma vyrábět vlastní hnojiva. Už léta používám kupovaná a s těmi jsem zatím neměla problém. Nicméně toto za zkoušku určitě stojí. Díky za tip. :-)

Další zajímavé články

Jak pěstovat srdcovku nádhernou
Srdcovka nádherná (Dicentra spectabilis) tvořila a na některých místech stále ještě tvoří součást tradiční venkovské předzahrádky či zahrady. Jistě si…
Jak pěstovat kustovnici čínskou
Jak pěstovat kustovnici čínskou | rady a tipy. Jak již název napovídá, jedná se o rostlinu pocházející z Číny. Kustovnice je keřík dorůstající do…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.