Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si zvolit správný nápoj během dne

29. Duben 2019

S běžnou stravou dostaneme do organismu asi litr vody, ovšem tělo potřebuje nejméně dva litry, v horkých dnech ještě více. Zásadním pravidlem pitného režimu je pít rovnoměrně v průběhu celého dne, nečekat až se dostaví žízeň. Je důležité si vybrat správný nápoj ve správnou dobu.

1

Během noci produkuje organismus toxické látky a odpadní produkty. Ranní sklenice vody nebo bylinkový čaj podporují vypuzování moči a jsou pro tělo výbornou detoxokační kúrou.

2

Vyživovací poradci se přimlouvají za ranní šálek kávy k snídani, podporuje schopnost koncentrace, udržení pozornosti, ale také dehydratuje, pijte ji s mírou.

3

Kolem 10. hodiny začínají klesat zásoby vody a krevní tlak, může se dostavit úbytek energie. 100 % ovocný džus nebo zeleninová šťáva zavlaží organismus a pomůže doplnit vitamíny.

4

Po vydatném obědě přichází únava. Pocit plnosti i únavy zmírní šálek teplého černého čaje, zelený čaj zpomalí vstřebávání tuků a podpoří metabolismus.

5

K večeři si můžeme dát sklenku vychlazeného vína, které je dobrou prevencí civilizačních onemocnění, především chrání srdce.

Klíčová slova: nápoje zdraví voda zdravý nápoj
Autor: Luna
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybírat léčivé byliny v létě
V červenci a srpnu je možno sbírat mnoho léčivých bylin, jejichž blahodárné účinky nám napomáhají při mnoha zdravotních nepříjemnostech. Bylinky nám m…
Jak zdravé jsou džusy?
Mnoho lidí nakupuje ovocné džusy v domnění, že doplní doporučovanou dávku vitamínu C lahodnější verzí ovoce. Ovocné džusy jsou vyráběny z ovocného kon…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.