Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat nepečený čokoládový cheesecake z Be-Be sušenek | recept

27. Březen 2020

Zdá se, že popularita nepečených dortů a dezertů sílí. Za zvyšující se poptávkou po receptech na nepečené zákusky jistě stojí nedostatek času a snaha ušetřit. Co si budeme povídat, výroba dortu je cukrářský kumšt, vyžadující kromě šikovných rukou cukrářky a trpělivosti také čas i peníze na kvalitní suroviny. Nepečené dorty ale nesmíme zatracovat. Právě naopak! Takový nepečený čokoládový cheesecake z Be-Be sušenek je nejenže jednoduchý, ale i chuťově výborný a pro kohokoli dostupný dezert. A tak zkušené cukrářky, doufám, prominou, ale tento nepečený čokoládový cheesecake doporučuji vyzkoušet. Nejenže se cheesecake některým tradičním dezertům vyrovná, ale řadu z nich svou chutí a až neuvěřitelně jednoduchou přípravou i převýší. Detailní postup a přesné ingredience uvádíme pod videem.

Co je potřeba

  • 1 balení másla – 100 g másla vychází na 1 balení 130 g sušenek Be-Be, pokud máte dvě balení Be-Be sušenek, tak použijte 200 g másla
  • 400 g čokolády na vaření
  • 500 g jemného tvarohu
  • 2 balení 200 ml smetany ke šlehání (celkem tedy 400 ml), smetana by měla být alespoň 31%
  • 1 nebo 2 balení Be-Be sušenek (záleží, jak velkou tloušťku těsta chcete)
Překlad videa

V míse nejdříve rozdrťte sušenky. Doporučujeme namíchat jak tmavé tak světlé Be-Be sušenky. Nejlépe celé jedno balení tmavých Be-Be sušenek a jedno balení světlých Be-Be sušenek. Roztopte cca 150 g másla. Rozdrcené sušenky zalijte roztopeným máslem, promíchejte. Získáte těsto. Dortovou formu vystelte alobalem. Na alobal vysypte těsto a prsty jej ve formě utlačte.

Do misky dejte jemný tvaroh a přilijte k němu 250 ml smetany ke šlehání. Zamíchejte. Ve vodní lázni rozpusťte 300 g čokolády na vaření. Rozpuštěnou čokoládu nechejte malinko vychladnout a následně ji přimíchejte ke směsi tvarohu a smetany. Vzniklou náplň natřete na těsto. Vrchní část nápně uhlaďte.

Ve vodní lázni roztopte ve zbytku smetany ke šlehání (150 ml) zbývající čokoládu na vaření (100 g). Vzniklou směs vyjměte z vodní lázně a nechte malinko zchladnout. Poté směs nalijte na koláč. Vytvoříte tak vrchní vrstvu.

Koláč dejte na několik hodin do lednice a nechejte ztuhnout. Koláč podáváme vychlazený a dozdobený ovocem (maliny, jahody nebo borůvky).

Přejeme dobrou chuť!

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.