Přejít k hlavnímu obsahu

Jak uplést velikonoční pomlázku

Jak se plete pomlázka? Návod ve videu představuje základní princip, jak se pomlázka nebo karabáč vyrábí ručně. Základní klasický karabáč je vyráběn z osmi proutků, z devátého proutku se vyrábí rukojeť pomlázky. Zhlédněte celý postup pletení pomlázky krok za krokem. Aby výprask dostál tradice! Veselé Velikonoce!

Diskuze k článku

Přidat komentář

Helena Schwarzová (neověřeno) | Po, 03/30/2015 - 00:09

zkusme to také

Kocour Mikeš (neověřeno) | Ne, 04/05/2015 - 16:10

Pro koho by tenhle systém z osmi resp. z devíti byl moc složitý (a takových bude asi většina), zkuste úplně jednoduchou a hezkou ze sedmi: První krok je stejný - lichým proutkem se sváže rukojeť a pevně se konce zastrkají do proutí, aby se nerozvázala. Pak rozdělíme pruty po dvou vedle sebe a pleteme dvojice navzájem jako cop vlasů. Vznikne poměrně efektní (a hlavně jednoduchá) pomlázka, kterou u nás používáme odnepaměti. A můžeme být hrdí od kluků po dědky, že jsme si ji udělali sami a nekupovali v květinářství!

Další zajímavé články

Jak na pletení pomlázky | návod
Jak na pletení pomlázky | návod. Pletení pomlázky patří k tradicím zejména na venkově. To ale neznamená, že si uplést pomlázku nemůžeme i ve městě. K…
Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním ú…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.