Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dobré pivo v Německu

22. Prosinec 2013

Německé pivovarnictví má dlouholetou tradici, stejně asi jako v Čechách. Zejména Bavorsko je známé pivovarnickou tradicí a dobrými pivy, která snesou nejpřísnější měřítka i nejlepších znalců piva. Pro všechny milovníky tohoto zlatavého lahodného moku z celého Německa, ale i z okolních zemí, je svátkem Oktoberfest, pořádaný vždy na podzim v Mnichově. Je to tradiční pivní slavnost, kdy máte možnost ochutnat a vybrat si pivo podle svého gusta.

1

Proslulost v celém světě si získala známá pšeničná piva „weizenbier“, silná piva typu „bock“, „pilsbier“ a další, která najdete i na e-shopech. Zde si můžete objednat piva z mnichovských pivovarů Franziskaner, Paulaner nebo piva Schneider weisse a Maisel´s weisse.

2

K výborným německým pivům patří pivo nazývané Weisbier, neboli Hefe-weisenbier. Jedná se o svrchně kvašená piva vařená z pšeničných sladů na různé způsoby. Výsledkem je velký výběr piv tmavých, světlých, polotmavých, nakouřených a dále piv s různými příchutěmi i bez příchutí.

3

Zajímavým pivem je Marzen z nakouřeného sladu z města Bamberg. Toto pivo obsahuje 5,1% alkoholu, je polotmavé barvy a kouřovou podstatu pocítíte při prvním doušku. Výroba spočívá v uzení ječmenného sladu a následném míchání s jinými slady. Je to pivo, které rozděluje lidi na dvě skupiny. Buď si jej zamilujete, nebo se stanete jeho odpůrci.

4

Známou německou značkou je Beck´s, která má ve svém portfoliu jak běžná piva, tak také piva smíchaná s ovocnými šťávami. Jedním z nich je pomerančové pivo smíchané z poloviny světlého piva a z poloviny pomerančové šťávy. Pivo se vaří v Brémách a na českém trhu jej seženete jen obtížně.

5

V Berlíně můžete zakoupit místní pšeničná piva Berliner Weisse, osahující 30% pšenice. Má nízký obsah alkoholu, nakyslou chuť a je velmi osvěžující. V poslední době se podřizuje módnímu trendu a míchá se s různými příchutěmi, takže si můžete vybrat pivo malinové, jahodové, citronové, mátové či další.

Klíčová slova: pivo Německo Bavorsko

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak si udělat hezký výlet do Drážďan
Drážďany jsou hlavním městem Saska, leží v podhůří Krušných hor a Labských pískovců na řece Labi. Labské údolí s Drážďanami bylo v roce 2009 prohlášen…
Obrázek není k dispozici
Jak si užít Oktoberfest v Německu
Oktoberfest je největší slavností piva na světě. Na tuto akci jezdí spousta pivních nadšenců nejen z České republiky, ale i z celého světa. Jejich hrd…
Jak ochutnat Belgii
Pro belgickou kuchyni je specifické, že se v ní promítají jak západní zvyklosti, tak východní. Belgické typické jídlo, které mi uvařili, byly karbanát…
Jak levně procestovat Mnichov
Mnichov je hlavním městem Bavorska a správním střediskem Horního Bavorska. Rozkládá se na ploše 310 km2, má 36 správních obvodů. Mezi německými velkom…