Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat golfový kočárek | rady

Jak vybrat golfový kočárek | rady. Na následujících řádcích vám povím, jaké přednosti má golfový kočárek a proč ho pořídit. Golfky jsou lehce ovladatelné, skladné a mají menší hmotnost. Pořiďte si na dítě, které již trochu odrostlo, další kočárek. Vejde se snadno do výtahu, do kufru auta jej snadno složíte, všude se s ním lépe protáhnete pro menší objem. Golfový kočárek můžete používat na dítě, které ještě samo nesedí a proto je nutné při výběru věnovat pozornost zdravotním aspektům provedení a vybavení kočárku.

1

Zádová opěrka by měla být polohovací

Když je dítěti víc než půl roku, není důvod mu nepořídit golfový kočárek. Pro pohodlí dítěte a zdravý fyzický rozvoj by měla být zádová opěrka sklopná pro potřebu spánku dítěte. Právě tak kolečka jsou lepší odpružená, jízda na golfkách pak není tak tvrdá. Pokud chcete kvalitu a pohodlí pro vaše dítě, raději si připlaťte a kupte bezpečný a vyhovující kočárek. Levné golfové kočárky mají nepolohovací systém, miniaturní neodpružená kolečka, chybí většinou boudička i podnožní opěrky.

2

Ve hře je i rukojeť

Zdánlivě nepodstatná výška rukojeti hraje dost důležitou roli. Při vožení kočárku potřebujete i vy mít vytvořeny podmínky pro příjemnou a nenáročnou cestu s kočárkem. Chcete se nad ním hrbit, anebo opačně vytahovat se na špičky, abyste na rukojeť dobře dosáhli? Taková procházka, a v chodu všedních dnů i spěchání za jiným účelem, se stane golfový kočárek nepříjemnou zátěží, který vaši fyzickou schránku unaví. Vybírejte kočárek s polohovatelnou rukojetí, aby vám vyhovovala její výška, objem v ruce i tvar. Rukojeť spojená má výhodu pro ovládání jednou rukou, ale většinou mají golfové kočárky rukojeť rozdělenou. Vždyť kočárek ovládáme oběma rukama.

3

Aby boudička dobře stínila

Za parných slunných dnů je to výhoda, když jde boudička stáhnout až k madlu. Chráníte tak dítě při spánku nebo delším pobytu na golfkách. Nespoléhejte jen na boudičku a umístěte spící dítě do chládku. Boudička je jen podpůrný aspekt proti pronikajícímu slunci a případnému obtěžujícímu hmyzu.

4

Standardní výbava

Bezpečnostní pásy jsou samozřejmostí a standardem vybavení golfových kočárků. Pásy mají různé varianty. Přihlížejte k tomu, jestli budete kočárek často skládat a převážet v autě, jaké budete mít časové dispozice. Pak vybírejte jednodušší, anebo náročnější připoutání. Buď od pasu přes ramínka, nebo mezi nožičkami do pasu, anebo od shora až dolů, tedy připoutání tříbodové nebo i pětibodové.

5

Kupte si doplňky

K úplné výbavě golfek patří pláštěnka, dešti se většinou nevyhnete. Pláštěnka by měla pokrýt golfky celé, i když dítě leží. Pokud máte boudičku, nemusíte pořizovat slunečník. Osvědčený je pultík jako náhražka madla, pořiďte si držák na lahvičku, případně síťku mezi rukojeti na odložení nějakých věcí nebo malého nákupu.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat kočárek
Dnešní doba má neomezené možnosti, a proto i nákup kočárku, kterých je na pultech obchodů nespočet, může být pro budoucí rodiče náročný. V tomto článk…
Jak vybrat běžecké boty | rady
Jak vybrat běžecké boty | rady. Pokud byste rádi začali s běháním, pak budete potřebovat běžecké boty. Nevíte, jaké koupit? Zde je několik základ…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.