Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat letní pneumatiky | rady

Jak vybrat letní pneumatiky | rady

Jak vybrat letní pneumatiky | rady. Základem každého vozu by rozhodně měli být kvalitní pneumatiky. Ty totiž nejenom, že výrazně ovlivňují jeho jízdní vlastnosti, ale samozřejmě také brzdnou dráhu či chování auta například v deštivém počasí na vozovce pokryté vodou. Na trhu jsou aktuálně dva typy pneumatik, a to letní a zimní. My se nyní podíváme, jaký by měl být správný postup výběru právě těch letních.

1

Ty by se samozřejmě měli používat pouze v letním období. V zimě jsou totiž jejich vlastnosti téměř na nic a jejich použití je velmi nebezpečné. Než začneme vybírat konkrétní model a typ, je nezbytně nutné zjištění velikostí našich pneumatik. To se skládá z několika hodnot a nejčastěji je ve tvarech jako například 205/55 R16. Tyto hodnoty potom znamenají, že pneumatika má šířku 205 mm, její profil je 55 a její vnitřní průměr je 16 palců. Stejnou hodnotu by samozřejmě měl mít i ráfek.

2

Pokud již rozměr víte, nezbývá než přistoupit k samotnému výběru. Pokud kupujete pneumatiky použité, je určitě dobré zkontrolovat hloubku dezénu. U nových pneumatik můžete tuto starost hodit za hlavu, jelikož bude v pořádku.

3

Následuje výběr samotného výrobce – tedy značky. Rozhodně je dobré vybírat mezi největšími hráči na trhu, jelikož ty jsou díky svým zkušenostem jistou zárukou kvality. V těchto ohledech se určitě nedají doporučit pneumatiky z Číny, které často evropským poměrům z hlediska bezpečnosti nevyhovují, a jejich lákadlem je pouze cena.

4

Před návštěvou obchodu je určitě dobrou volbou projít si poslední testy pneumatik, ve kterých objektivně a přesně zjistíte, jaký výrobce a typ je v různých ohledech tím nejlepším na našem trhu. To by mělo být jedno z důležitých vodítek při výběru.

5

Co se týče výměny pneumatik, není příliš doporučováno měnit pouze dvě pneumatiky a dvě zbylé nechat staré. Pokud se pro toto řešení přeci jen rozhodnete, je rozhodně nutné, aby dvě nové pneumatiky byly na jedné nápravě a dvě staré na druhé nápravě. Vhodnější však je vzhledem k bezpečnosti a jízdním vlastnostem vyměnit všechny pneumatiky najednou. Tato investice se vám jistě vyplatí.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady. Na našem trhu je pestrá nabídka madel i závěsů. Záleží především na typu dveří a obložkových zárubní a pocho…
Jak vybrat zimní pneumatiky | rady
Jak vybrat zimní pneumatiky | rady
Jak vybrat zimní pneumatiky | rady. Vzhledem k zákonům v naší zemi musí být vozy po zimní období vybaveny zimními pneumatikami. Ty díky svým…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.