Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat správný obraz do interiéru

21. Srpen 2018

Každý interiér, v němž nejsou obrazy anebo jiné doplňky, není zabydlený. Tento neoddiskutovatelný fakt je pro mnohé velkou motivací k tomu, aby nějakým způsobem právě svůj dům či byt co nejrychleji zútulnili.

Co je potřeba

Alternativ je vcelku hodně. Nejoblíbenější jsou bezesporu obrazy, jež zakoupíte a velmi jednoduše pověsíte na stěnu. Vybrat ovšem ten správný může představovat nepříjemný oříšek. Jestliže tedy aktuálně váháte a nevíte, podle čeho volit optimální obraz do vašeho interiéru, jste na správném místě. V následujících řádcích vám totiž poradíme, co všechno je nezbytné pro efektivní výběr obrazu učinit. Přesvědčíme vás o tom, že různých aspektů je poměrně hodně. Pokud je ale budete brát v potaz, vaše volba bude excelentní. Nač tedy myslet především?

1

Každá místnost si vyžaduje své

V každém případě. Vybírejte obrazy individuálně podle charakteru toho či onoho pokoje. Pokud tápete, nevadí, postupně si projdeme jednotlivé místnosti a pokusíme se doporučit konkrétní motivy obrazů.

2

Obývací pokoj v zajetí přírody

Jestliže vybavujete obývací pokoj, nebojte se vsadit na dotek přírody. Právě ona je doslova mocnou čarodějkou a dokáže vykouzlit velmi zajímavé scenérie. Krásné jsou hlavně pohledy na otevřenou krajinu různého charakteru. Takový les vypadá naprosto skvěle v jakémkoli ročním období. Skvělý je i tradiční obraz slunečnice. Květiny naklánějící ke slunci inspirovaly mnohé umělce. Důkaze budiž fakt, že namaloval slavný obraz slunečnice Van Gogh. Dodnes jej lze sehnat fakticky ve spoustě velikostí a podob.

3

Abstrakce v ložnici podnítí snění

Ložnice je místností, kam chodíme především spát a relaxovat. Podle toho se vyplatí zařídit také její interiér. Zapomeňte na nějaké syté barvy a kontrasty. Vždyť určitě nechcete být rušení něčím ostrým v momentu, kdy potřebujete odpočívat. Výbornou volbou jsou zejména abstrakce. Takové geometrické tvary ve spoustě podob stojí za vyzkoušení. Z konkrétnějších motivů bychom mohli jmenovat třeba obraz pampelišky. Zatímco zmiňovaný obraz slunečnice Vincent van Gogh namaloval jako čisté vyobrazení těchto květin, pampelišky jsou lehce odlišné. Nejčastěji se totiž berou jako předloha v odkvetlém stavu. Pohled na stvol s tradičními padáčky je kouzelný. Když se navíc vše zabere v momentu zafoukání větru, je zachycena skutečně jedinečná scenérie se vším všudy.

4

Předsíně s 3D obrazy

Předsíň je většinou zapotřebí opticky zvětšit. Jedná se totiž zpravidla o poměrně malou místnost. Učinit to prostřednictvím velkého obrazu není žádný problém. Budeme-li vycházet z tradice, k nějakému rozšíření mají daleko. Obraz slunečnice Gogh maloval výhradně čistě na oživení interiéru různých pokojů. Stejně mnohé jiné klasiky jen velmi složitě dokážou jakýkoli prostor efektivně rozšiřovat. Optimální volbou je proto třeba klasická krajina s lesní cestou směřující do nitra samotného lesa. Výborné jsou ale i scenérie náměstí.

5

Do koupelny patří voda

Rozhodně. Koupelna je spjatá s každodenní hygienou, ke které voda prostě a jednoduše patří. I proto není od věci volit obrazy spojené právě s vodou v jakémkoli skupenství. Nejčastěji se vybírají provedení typická detailním pohledem na vodní kapku, případně vodní hladinu. Moc hezké jsou ale i vodopády a jiné podoby vody.

6

Jaká technika malby se vám líbí?

Hodně důležitý aspekt. Někdo má rád klasiku. U děl jako obraz slunečnice autor dbal právě na klasickou malbu. Jinak ale není problém volit třeba fototapety, jež jsou koncipovány jako plnohodnotné obrazy. Hezká je i skica, případně animovaný druh obrázku. Fantazii nikdo meze neklade.

7

Je zapotřebí vybrat i rám?

Často ani ne, mnohem modernější a žádanější jsou obrazy, u nichž rám prostě a jednoduše chybí. Každý se stejně dívá na samotné téma, jímž se obraz jako takový zabývá. Doba velkých rámů je jednoduše pryč.

8

Klasika, diptych nebo triptych?

Také na tuto otázku si před pořízením obrazu odpovězte. Máte-li dostatek prostoru třeba v obývacím pokoji, vícedílných obrazů se vůbec nebojte. Umí totiž prostor skvěle naplnit a vytvořit jeho dokonalé zvýraznění.

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit červotočů
K nejčastějším škůdcům v nábytku patří červotoči, jejichž usazení v nábytku nebo jiném dřevěném vybavení domu či bytu může často skončit až naprostým…
Jak poznat a koupit kvalitní olivový olej
Olivový olej obsahuje mnoho nejrůznějších látek prospěšných našemu zdraví. Určitě vás nepřekvapí, že čím je olej kvalitnější, tím více žádoucích látek…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.