Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit provizorní mop

Nemáte mop a už vás nebaví vytírat zastaralou technikou s hadrem na koštěti? Z toho ohýbání bolí akorát záda, ze ždímání hadru máte varhánky na prstech a ještě k tomu je to zbytečně zdlouhavé. Pokud máte tyč od starého koštěte nebo starého nefunkčního mopu a například staré tričko, které již nepotřebujete, můžete si vytvořit mop za 5 minut. Postup je naprosto jednoduchý a zvládne to každý. Navíc vás mop nevyjde ani na 1kč. Je to zcela zdarma a hodně to usnadní práci.

Co je potřeba

  • Tyč (například ze starého koštěte)
  • Staré tričko nebo hadry
  • Nůžky
1

Vezmeme si nůžky a staré tričko a nastříháme si provázky. U mopu je lepší když je hustší, tak můžeme vystříhat další provázky z různých hadrů nebo dalších starých triček.

2

Jedním z provázku ostatní provázky svážeme dohromady.

3

Poté přeložíme uprostřed (v místě svázaní) na půl a opět svážeme.

4

Pak už jen přiložíme k tyči. Snažte se aby hadry obklopovali tyč z každé strany. Hadry přivážeme k tyči a můžeme začít vytírat. Pokud vlastníte kbelík se sítkem na vyždímání mopu, máte velkou výhodu. Pokud nemáte tento zázračný kbelík, musíte si vzít rukavice a bohužel ždímat.

Autor: Niki
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.