Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vytvořit dětské hřiště | tipy

Jak vytvořit dětské hřiště | tipy. Hra má pro dítě významné opodstatnění. Je to vlastně nepřirozenější činnost, která dítě spontánně provází celé dětství a dítě se jí s velkou chutí a láskou oddává. Nejen, že se hrou příjemně zabaví, ale zároveň se učí, poznává předměty, manupilaci s nimi, seznamuje se s vlastnostmi materiálu, učí se trpělivosti, vytrvalosti. To vše přispívá k pěstování morálně volních vlastností a všestrannému rozvíjení poznání. Podporujme dětskou hru, vytvořme jim optimální podmínky pro jejich přirozenost a zážitky. Přemýšleli jste o tom, že by vaše dítě mohlo mít na zahradě hřiště? Inspirujte se, nabídek je mnoho a jsou zcela reálné a pro rodinu dostupné. Vaše děti vám budou za to vděčné.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Jitka Zavadilová (neověřeno) | Čt, 12/13/2018 - 06:09

Také už delší dobu plánujeme našemu malému postavit na zahradě nějaké menší hřiště. Necháme to ale asi až na příští rok. Náš malý by si například hrozně přál houpačku. Dokonce si o ni psal i Ježíškovi, takže už asi není cesty zpět. Asi mu ji tedy koupíme. :-)

Radek (neověřeno) | Po, 06/28/2021 - 14:29

Nedávno jsem k tomu narazil na tyto stránky: https://www.antonieemma.cz/stavebnice-faber/ a plánuji, že pořídím jednotlivé díly a dětem sestavím menší domácí hřiště. Líbí se mi na tom hlavně, že je to ze dřeva a že budu moct sestavit to, co by chtěli děti nejvíc. Takže hlavně houpačku a lezeckou stěnu.

Další zajímavé články

Jak na dětské pískoviště | tipy
Jak na dětské pískoviště | tipy. Pískoviště - to je oáza dětského světa. Ti nejmenší na pískovišti nalézají náramné vyžití, které jen tak něco nepředč…
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady. Ke klasické rodinné pohodě patří do rodinných domů neodmyslitelně krb. Krbová kamna jsou dokonalým těžištěm i…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.