Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vchodové a balkonové dveře do domu | rady

Jak vybrat vchodové a balkonové dveře do domu | rady

Jak vybrat vchodové a balkonové dveře do domu | rady. Vchodové a plastové dveře domu představují značnou investici, jelikož se většina lidí snaží dbát na to, aby takové dveře nejen dobře vypadaly, ale také aby nabídly vysokou bezpečnost a další vlastnosti. Pro většinu lidí nakonec rozhodne konečná cena dveří, je ovšem zapotřebí zohlednit důležité body výběru, kterých byste se měli držet, pokud chcete učinit dobrý výběr. Jak vchodové a balkonové dveře vybrat?

1

1. Výrobce

Dveře vždy kupujte přímo od výrobce, nikdy je nenakupujte z běžných obchodů. Mnoho dveří má rám a výplň od jiných výrobců, tomu se snažte také vyhýbat.

2. Materiál vchodových dveří

Materiál si vyberte podle vlastních preferencí, na trhu jsou k dispozici dveře z dřevěného masivu, dále plastové, hliníkové a laminátové dveře.

3. Bezpečnost vchodových dveří

Tohoto bodu se pevně držte, snažte se vždy kupovat dveře bezpečnostní. Takové dveře nabídnou velmi houževnatý materiál a zamykání je doprovázeno rozvorovým systémem, který zasune ocelové tyče do rámu dveří. Přes takové dveře nemají zloději šanci se dostat.

4. Vzhled vchodových dveří

Pravděpodobně jedno ze směrodatných hledisek výběru. Pokud chcete dřevěný vzhled dveří, tak nepotřebujete pouze dřevěné dveře, dokonce i plastové dveře již dokáží poskytnout reálnou podobu dřevěné textury. Oblíbenou variantou je také nerezové obložení dveří. Nejrozšířenější jsou ovšem dřevěné dveře s dřevěnou texturou nebo fólií.

5. Kování a vložky vchodových dveří

Kování si vybírejte od výrobce společně s dveřmi a snažte se pořídit masivní a kvalitní kování. Vložka je také důležitá, jestliže si vyberete nekvalitní a levnou vložku, tak se snižuje i bezpečnost a kvalita dveří, za vložku si raději připlaťte a kupte kvalitní.

6. Balkonové dveře

Balkonové dveře se snažte nakupovat společně s plastovými okny. Pokud chcete udělat kvalitní výběr, tak si namísto plastových balkonových dveří pořiďte hliníková, ta jsou kvalitnější, ale také dražší. Nezapomeňte také na možnost nastavení polohy pro větrání a také na možnost stínění.

7. Bezpečnost balkonových dveří

Pokud chcete mít dokonalou bezpečnost i u balkonových dveří, tak se postarejte o masivní kování a také o bezpečnostní fólii proti rozbití. Balkonové dveře představují jednu z největších prosklených ploch v domě, pořízením takové fólie si zajistíte, že bude téměř nemožné sklo rozbít.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady
Jak upevnit dveřní madla a závěsy | rady. Na našem trhu je pestrá nabídka madel i závěsů. Záleží především na typu dveří a obložkových zárubní a pocho…
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady
Jak vybrat krb do rodinného domu | rady. Ke klasické rodinné pohodě patří do rodinných domů neodmyslitelně krb. Krbová kamna jsou dokonalým těžištěm i…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.