Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zálohovat data | rady

24. Prosinec 2020

Jak zálohovat data | rady. Pravidelně a dobře zálohovat svá data by nemělo být prioritou pouze firem, ale samozřejmě také soukromých osob. Ať už máte ve svém počítači pracovní věci, nebo své osobní, určitě o většinu z nich nechcete přijít. Pevný disk počítače je stále pouze stroj plný součástek, a tak se může stát skutečně cokoliv a data budou fuč.

1

Ideální způsob zálohování je vytváření přesných kopií vašeho disku. To nabízí na našem trhu celá řada programů, ať už placených, nebo neplacených. Výhodou této metody je samozřejmě to, že při obnovování získáte systém přesně v takovém stavu, v jakém se nacházel v době vytváření zálohy. Zkrátka vše bude na svém místě, jako by se vůbec nic nestalo.

2

Pokud se k podobnému kroku konečně rozhodnete, nastane otázka, kam vlastně tuto zálohu uložit. Váš počítačový disk je samozřejmě naprostá hloupost a tak je nutné vyhledávat externí úložiště. Doba CD a DVD disků už je téměř pryč, jelikož je nahradily flash disky. Vzhledem ke svým pořizovacím cenám jsou ideálním médiem pro ukládání vašich záloh. Případně můžete na zálohování použít i externí disk. I flash disky a externí disky se však mohou někdy porouchat, a proto je lepší být na tuto situaci připraven.

3

Řešením jsou samozřejmě různé webhostingové firmy, které nabízejí různá virtuální úložiště. Jedná se o disky, které jsou umístěny na jejich serverech, kam lze jakákoliv vaše data nahrát. Výhodou je nejenom vysoká spolehlivost ale také to, že sama firma tato data pravidelně zálohuje. Dojde-li tedy k jakýmkoliv problémům právě u nich, vždy mají data k dispozici a v co nejkratší době je také obnoví.

4

Kombinaci těchto metod doporučuje i řada počítačových expertů, kteří zpravidla doporučují vytvoření, pokud je to možné, dvou záloh.

5

Pro správné zálohování dat je vhodné dodržovat některá pravidla, jako je zejména přehledné uspořádání zálohovaných dat, popis záloh (obsah, datum zálohování), dodržování pravidelného intervalu vytváření záloh (interval závisí na četnosti prováděných změn v zálohovaných datech), případně i využití automatického zálohování dat.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si doma zařídit wifi | rady
Jak si doma zařídit wifi | rady. Připojení internetu přes kabel je v dnešní době velmi nepraktické a to především pro firmy a pro rodiny, ve kterých c…
Jak nastavit spořič obrazovky | postup
Jak nastavit spořič obrazovky | postup. Mnoho lidí se mylně domnívá, že spořič obrazovky slouží k úspoře elektrické energie při používání počítače. Fu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.