Přejít k hlavnímu obsahu

Jak díky hypoteční kalkulačce ušetřit | rady

Jak díky hypoteční kalkulačce ušetřit | rady. Věděli jste, že i na hypotéce můžete ušetřit? Pomoci vám v tom může hypotéční kalkulačka. Proč a jak se dozvíte v následujícím článku.

Co je potřeba

počítač
tiskárna
papír
tužka

 

1

Na hypotéce můžete ušetřit různě, nutné je však vědět jak. Mezi základní možné úspory patří daňová úspora, kdy si můžete základ daně snížit o zaplacené úroky. V některých případech tak můžete ušetřit až 300 000 korun.

2

Ušetřit na hypotéce můžete i díky současné průměrné výši úrokových sazeb a státní podpoře, s níž se začínají dotovat hypotéční splátky po překročení průměrné úrokové sazbě ve výši 5 %. Pro získání podpory však musíte splnit určité podmínky, například minimální stáří nemovitosti musí být minimálně 2 a více let, věk žadatele nesmí přesáhnout 36 let a úvěr nesmí přesáhnout 800 000 korun.

3

Ušetřit však můžete ještě dříve, než úvěr na bydlení zrealizujete. A to nejen správným výběrem hypotéky, ale také i způsobem sjednání. Každá finanční společnost nabízí úvěry za jiných podmínek. V tom, abyste si vybrali tu vskutku finančně nejvýhodnější, vám pomůže hypotéční kalkulačka.

4

Hypotéční kalkulačka sbírá všechny aktuální informace o jednotlivých nabídkách bank i nebankovních společností, a proto snadno a rychle poznáte, jaká hypotéka je pro vás nejlepší. Stačí k tomu jen málo, musíte jen do přiloženého formuláře napsat, kolik chcete půjčit, na jakou dobu a účel hypotéky. Následně po zadání kontaktních informací vám během několika málo okamžiků vyjede nezávazné porovnání hypoték.

5

Výsledky hypotéční kalkulačky si pro ještě větší přehlednost vytiskněte a v klidu porovnejte. Pokud je vám něco nejasné, oslovte bankovního poradce, kterého stránky s hypotéční kalkulačkou také obvykle nabízí. Důkladné porovnání hypoték je velice důležité, protože konečný rozdíl vracející se sumy může u jednotlivých nabídek představovat rozdíl i několik desítek tisíc korun.

6

Dále na hypotéce ušetříte, když si ji sjednáte prostřednictvím internetu, kde jednotlivé společnosti nabízí hypotéky v různých akcích.

7

Hypotéční kalkulačka vám pomůže nejen s úvěrem na bydlení, ale také i s jejím refinancováním. Věděli jste, že i tu můžete s pomocí hypotéční kalkulačky ušetřit?

8
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.