Přejít k hlavnímu obsahu

Jak investovat do akcií | rady

07. Leden 2020

Jak investovat do akcií | rady. Akcie jsou jedním z nejrizikovějších i nejvýnosnějších nástrojů kapitálového trhu. Jako investor do akcií si volíte vlastní investiční strategii - buď se kapitálovým trhem příliš nezajímáte - tzn. nakoupíte akcie a necháte ležet, nebo reagujete na změny nebo analýzy. Jak investovat do akcií?

Co je potřeba

návštěva brokera
základní přehled v akciích

1

Pokud uvažujete o tom, že byste investovali své finanční prostředky do akcií, na začátek se poraďte s někým zkušenějším. Neváhejte pozvat své přátele na skleničku, a přitom se zeptat, jak do akcií investovali oni. Druhou možností jsou semináře, které brokerské společnosti většinou pořádají zdarma.

2

Pro obchodování s akciemi budete potřebovat brokera. Může to být například Fio, Patria, Brokerjet či jiné. Broker je firma, která zprostředkovává vaše obchody s akciemi. Navštivte pobočku brokera a svěřte se o svém záměru investovat do akcií. Na první schůzce obdržíte investiční test. Ten prozradí, jaký jste typ investora. Vyplatí se odpovídat co neupřímněji.

3

Pokud se vám podmínky brokera zamlouvají, podepíšete komisionářskou smlouvu a obdržíte přístupová hesla ke svému novému účtu. Demoverzi účtu si můžete předem odzkoušet na webových stránkách vybraných brokerů.

4

Poté pošlete brokerovi peníze. Za ně nakoupíte akcie. Poplatky platíte za jednotlivé obchody, obvykle 1% z transakce. Obchodujete samostatně. Systém vás vždy upozorní, pokud vybočíte ze své zvolené investiční strategie.

5

Pokud budete potřebovat k dispozici peníze, pak můžete jednoduše své akcie prodat. Peníze dorazí nejdříve k vašemu brokerovi, ten vám je přepošle na bankovní účet.

Po šesti měsících od nákupu akcií nemusíte výnos danit, obchodujete-li v rámci dnů či týdnů, zisky dani podléhají.

Obchodovat s akciemi bez jakékoli investiční strategie se nevyplatí. Vidina snadného zbohatnutí může skončit ztrátou všech investic.

Neinvestujte peníze, o které se nemůžete dovolit přijít.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak obchodovat s akciemi online | rady
Jak obchodovat s akciemi online | rady. Obchodování s akciemi, dluhopisy a jinými cennými papíry je svým způsobem podnikání. Musíte mít vstupní kapitá…
Jak začít obchodovat binární opce?
Binární opce jsou jedním z druhů obchodování na burze a skvělým finančním nástrojem pro vydělávání peněz na internetu. Jedná se o relativně „mladý“ dr…
Jak na vklad společníka | rady
Jak na vklad společníka | rady. Aby mohla obchodní společnost vzniknout, fungovat a prosperovat, musíte do ní nejdříve investovat. Může se jednat o ně…
Jak investovat do dluhopisů | rady
Jak investovat do dluhopisů | rady. Dříve než se pustíte do nákupu dluhopisů, je důležité udělat si jasno v tom, co dluhopisy jsou, jak fungují a jaké…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.