1

Půda

Bylinky sázíme do lehčí a dobře propustné půdy. Doporučujeme speciální substrát pro pěstování bylinek a zeleného koření. Tento substrát se skládá především z rašeliny, písku a vyzrálého kůrového kompostu.
Bylinky potřebují především půdu, která je lehká a dobře propustná.

2

Orientace světových stran

Bylinky zasaďte tak, aby měly dostatek světla. Bylinky vyžadují světlé a teplé místo. Záleží na jednotlivých druzích. Každý druh bylinek má jiné požadavky. Dostatek světla je ale společný téměř pro všechny druhy bylinek.

3

Zálivka

Bylinky špatně snáší vlhkost. Přílišné sucho jim však také nedělá dobře. Bylinky zalévejte pravidelně, avšak přiměřeně. Rozhodně je nepřelévejte.

4

Hnojení

Hnojíme pouze speciálními organickými hnojivy. Rozhodně nedoporučujeme minerální hnojiva, nezapomeňte, že bylinky budete využívat ke svým kulinářským výkonům nebo jako doplněk výživy. Dávejte pozor, aby se vám společně s hnojivy nedostávaly nežádoucí látky do těla.

5

Druhy bylinek

V našich podmínkách a dle výše uvedených rad můžete pěstovat:

Jednoletky: Bazalka, Majoránka, Kopr, Koriandr, Petrželka

Trvalky: Tymián, Šalvěj, Yzop, Estragon, Máta (v zakopané keramické rouře, aby se nerozrůstala), Oregáno, Libeček, Šalvěj (odrůda Extrakta zimu mi vždy přežije), Smil (také mi zimu přežívá), Rozmarína (odrůda Faust mrazu odolná), Levandule (odrůda provensálská), Pažitka, Saturejka (odrůda "horská" přežívá mrazy)

Tipy

Bylinky můžeme sázet na samostatnou bylinkovou zahrádku, do záhonů k ostatním rostlinám, na skalky, k okrajům pěšin nebo mezi dlažební kameny.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.733335
Average: 4.7 (15 votes)