Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na instalaci programu Total Commander

V operačním systému se sice můžete pohybovat v adresářích a složkách, ale samotná manipulace se soubory je trochu zdlouhavá a složitá. V malém seriálu si ukážeme, jak efektivně využívat souborový manažer TotalCommander, který kromě manipulace se soubory dokáže i další věci navíc. Dnes začneme jeho instalací.

Co je potřeba

Program TotalCommander

1

Z internetu (např. Slunečnice.cz) si stáhněte program TotalCommander a spusťte jeho instalaci.

2

Prvním krokem instalace je volba jazyka. Vybere si zde opravdu každý, pro nás je však důležitá čeština. V dalším kroku bude vyzváni k volbě, zda chcete nainstalovat i ostatní podporované jazyky. Tato volba záleží výhradně na Vás.

3

Instalační program následně nabídne možnost volby umístění ikon rychlého spuštění. Doporučuji obě políčka zatrhnout. V nabídce uživatelů pak můžeme s klidem zatrhnout možnost Pro všechny uživatele, pokud tedy Váš počítač obsahuje více uživatelských profilů.

4

Po dalším potvrzení započne samotná instalace. Po jejím dokončení poprvé spusťte Total Commander. Restart PC instalační program nevyžaduje.

5

Protože se jedná o „free“ verzi programu, bude se Vám při každém spuštění objevovat následující tabulka. Volba správného čísla však není na překážku, další funkce programu nejsou nijak omezeny.

6

Důležité je při prvním spuštění nastavení. To se dá samozřejmě kdykoliv změnit a záludnostmi nastavení se budeme zabývat příště. Když už nám jej však program nabízí, udělejme hned první krok, aby bylo uživatelské prostředí příjemnější. V nabídce (jak je ukázáno na obrázku) je nezaškrtnuta volba zobrazení lišty disků. Tato lišta Vám zobrazí všechny dostupné disky (pevný disk, DVD, externí disky či podobná zařízení). Doporučuji zvolit možnost zobrazení dvou lišt (každá nad jedním ze dvou pracovních oken TC).

7

Po potvrzení nastavení je TotalCommander připraven k okamžitému použití. Jeho funkce si představíme příště.

Autor: MTB
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak na podmíněné formátování v Excelu
Jednou z mnoha možností úpravy tabulek tvořených v Excelu je takzvané podmíněné formátování. Tato funkce umožní tvůrci tabulky zvýraznit některé její…
Obrázek není k dispozici
Jak na čtení elektronických knih
Čtení elektronických knih (e-books) na PC není zdaleka tak lehké, jak se na první pohled zdá. Vyskytují se na internetu totiž v různých formátech a ne…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.