Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na nordic walking | rady

Jak na nordic walking | rady. Nordic walking k nám přišel ze severu, a tak se jí proto u nás někdy říká i Severská chůze. Proč její obliba narůstá? Je to zcela jednoduché, nordic walking je určen pro všechny věkové kategorie, dokonce i pro velmi staré lidi, kteří již mají pohybové potíže. Severská chůze zapojuje, procvičuje a protahuje 90 % svalstva, a to zcela přirozeným způsobem. Doporučují ji i zdravotníci, jako efektivní rehabilitaci po úrazech, či operacích. Nordic walking totiž odlehčuje zádům a kloubům, přitom rovnoměrně zatěžuje celé tělo. Dochází zde k posílení i horní části trupu, včetně rukou.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Pavlíček (neověřeno) | St, 12/28/2011 - 12:41

Dobrý den. V bodu 2/ uvádíte, že výše holí má být jak minimálně, tak i maximálně do výše pupku. Na fotografii, která je u tohoto bodu uveřejněna je ale zcela zřejmé, že hole jsou podstatně delší, než vámi uváděná míra. Rovněž jsem někde četl, že výše hole má být nastavena tímto způsobem: výše těla mínus 50 cm. Mohli byste mi dát vědet,co je tedy správně, resp. špatně a proč? Děkuji.

Zdenka Eskova (neověřeno) | Pá, 03/13/2015 - 07:33

Koupila jsem si hulky,kdyz jsem jela do lazni. Jiz v r.2007 a dodnes bez hulek se neobejdu. MUDr. mi chvalil,kolena byla odlehcena,hezky se dychalo. Pridavali se dalsi pacienti v laznich. Davam je jako darek k narozkam kamaradkam. Chodime po horach i jinde,proste uzasne.

tibor (neověřeno) | Po, 08/31/2015 - 16:25

používám hůlky tři měsíce a je to super

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.