Přejít k hlavnímu obsahu

Jak najít v Polsku ta správná místa | rady

Jak najít v Polsku ta správná místa | rady. Polsko je velká krásná země a ačkoliv má toho hodně co nabídnout, tak patří mezi turisticky méně atraktivní destinace. To je výhodou pro každého, kdo chce Polsko poznat. Jelikož se jedná o rozlohově velkou zemi, tak je zapotřebí správně rozvrhnout, kam se podívat. Míst je opravdu hodně a tak se jedná o skvělou výzvu pro všechny aktivní cestovatele, kterým nevadí, že budou jejich toulky delší. Koneckonců Polsko není daleko, co by kamenem dohodil, a cestovat sem lze pravidelně. Jak najít v Polsku ta správná místa?

1

Polských míst, které stojí za návštěvu, je opravdu mnoho. Jedním z takových míst je město Lehnice, které je slavné těžbou a muzeem mědi, ale také tím, že se zde odehrála nejvýznamnější bitva proti muslimům. Polský král tehdy donutil Turky k ústupu, a jako důkaz se můžete kochat historickými muzei. Velmi populární je také řeka Zlatoryja, kde se dodnes rýžuje zlato. Samy si můžete zkusit rýžování na vlastní kůži.

2

Určitě nevynechejte zámek Ksiaz, který se nachází ve Valbřichu, jde o jeden z největších hradů v Evropě. Dále je lákavý Karpacz, jedná se o Krkonoše z polské strany. Je zde velký vodopád Szklarka, hrad Chojnik i románský kostel, který je celý ze dřeva.

3

Základem cesty by pro vás měl být Krakow, toto město vám v mnoha ohledech bude připomínat Prahu. Očaruje vás hrad Wawel i stará židovská část města. Pokud se zajímáte o historii, tak by pro vás mohla být zajímavá návštěva německého vyhlazovacího tábora Auschwitz.

4

Pokud máte chuť na zajímavý výlet, tak jím je cesta do starých solných dolů Wielička. Ze solného masivu jsou zde postaveny impozantní labyrinty. Všechno je ze soli, od soch po nábytek a skvělým zážitkem je výlet lodí po solném jezeře nebo koncert v solném sále.

5

Nejlepším řešením pro cestování po Polsku je zakoupení průvodce v každé lokalitě, abyste nic nevynechali. V Polsku najdete i krásné pláže na severu, pralesy v národním parku a skvělé trhy poblíž hranic. Pro cestování si zvolte automobil, jelikož s ním bude cesta nejlepší, ale mnoho cestovních kanceláří vás sveze do různých míst i autobusem.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat maďarský Debrecen | tipy
Jak poznat maďarský Debrecen | tipy. Při vyslovení názvu druhého největšího maďarského města se někomu začnou „dělat chutě“ na slavné párky či pečínky…
Jak najít krásu Rumunska | rady
Jak najít krásu Rumunska | rady. Rumunsko je balkánská země, takže některé poměry tam jsou zcela jiné než u nás. To ale nic nemění na tom, že je to ze…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.