Přejít k hlavnímu obsahu

Jak navždy zatočit s vodním kamenem?

Vodní kámen netrápí jen domácnosti, kterými protéká tvrdá voda, usazeniny se nacházejí i ve vodách středně měkkých i měkkých. Nejhorší je, že se kámen dovede usadit na jakémkoliv materiálu – na skle, keramice, plastu, nerezu, hliníku a chromu. Pokud používáme běžně dostupné čisticí prostředky, málokdy se dočkáme dokonalého účinku u jednoho produktu, jenž by zatočil s vodním kamenem rychle, navždy a navíc by nerozlišoval mezi materiemi, na kterých se kámen usídlil.

Co je potřeba

  • ochota nechat si poradit
1

Odstraňování vodního kamene bez mechanického drhnutí

Na čištění kamene se používají houbičky, hadříky, ovšem někdy musejí nastoupit i drátěnky, protože samotné prostředky na čištění nepůsobí účinně. Mechanickým odstraňováním kamene sice docílíme kýženého výsledku, ovšem s rizikem, že si keramiku nebo cenný chrom v kuchyni a koupelně navždy poškrábeme. Jak tedy dosáhnout okamžitého výsledku, čistých materiálů a neponičené sanity, kohoutků a baterií?

2

Dlouhodobý a okamžitý efekt univerzálního čistidla

Univerzální odstraňovač vodního kamene, jenž je šetrný ke všem materiálům, z nichž je složeno kuchyňské či koupelnové sanitní zařízení, dovede zapůsobit na vodní kámen okamžitě a hlavně šetrně. Což ve své podstatě znamená, že pokud jej použijete na chromovou baterii s těsnícími kroužky z gumy, očistí oba materiály. Což běžný čisticí prostředek nedokáže. U něj hrozí, že kvůli jeho jednoúčelovosti například na keramiku může zničit kovovou baterii. Koncentrace aktivních látek je u obyčejných prostředků nízká, neboť i cena čistidla musí být příznivá pro zákazníky, tedy nízká.

3

Vysoká koncentrace extra účinných látek v jednom prostředku

Čím je tedy odstraňovač vodního kamene Impre IM 610 tak jedinečný? Jeho účinnost je zvýrazněna extra vysokou koncentrací aktivních rozpouštěcích látek na bázi speciálně silných tenzidů a kyselin, jež zaručují velmi efektivní odstraňování kamene, čištění plochy a přirozené zesvětlení ztmavlých ploch. Pro dlouhotrvající ochranu před dalším působením kamene se doporučuje použít na plochy nano ochranu. Tímto způsobem dosáhnete zakonzervování přirozeného a čistého vzhledu koupelnových a kuchyňských ploch.

4

Mnohostranné využití odstraňovače vodního kamene

Využití odstraňovače Impre je mnohoúčelové. Slouží pro odstraňování vodního kamene na keramických obkladech v koupelně, kuchyni a na toaletě. Používá se jej rovněž na vyčištění skleněných a plastových zástěn ve sprchových koutech, jakož i samotných wc, umyvadel a glazovaných ploch. Ani plastový nábytek se zažranými usazeninami neodolá tomuto čisticímu prostředku. Užitečným pomocníkem je i při odstraňování vodního kamene z vodovodních baterií, nerezových dřezů a chromových doplňků. Podstatným pozitivem rozprašovacího prostředku, s nímž se pracuje skutečně jen s hadříkem či houbičkou, je, že není třeba užití hrubé síly a mechanického drhnutí ušpiněného podkladu. Poškození abrazí a erozí je vyloučeno. Unikátní složení prostředku z něj činí pomocnou ruku při odstraňování nečistot z cihel, keramických i mozaikových obkladů, žuly, kameniny, tvrdých kamenů a různých minerálních povrchů bez jediného poškození. Materiály odolné vůči kyselinám, nerezová ocel a hliník (vyjma anodicky pasivovaného) se dají také čistit univerzálním odstraňovačem kamene stejně jako biologické nečistoty, minerální, vápenaté a solné usazeniny, kyselá mastnota i ulpělá špína – řasy, sinice, mech a hmyz.

5

Jak se odstraňovač používá a čím se zvyšuje jeho účinek?

V plastové lahvi s mechanickým rozprašovačem je obsaženo půl litru účinné látky, jež vám bohatě vystačí na několikaměsíční opakované užívání na velmi znečištěné povrchy. Před použitím si vždy přečtěte informace, abyste čistidlo nepoužili na nesprávné povrchy. Konkrétní místa nejprve otřete a navlhčete obyčejnou vodou. Na vlhké plochy prostředek nanášejte a následně omývejte odspoda nahoru. Sami si určete dobu působení přípravku. Může se jednat o jednu minutu i půl hodiny. Poté houbičkou (můžete i kartáčkem) začněte s odstraňováním nečistot. Jestliže se vám zdá účinek nedokonalý, postup ještě jednou zopakujte. Odstraňovač vodního kamene nepoužívejte na povrchy již ošetřené nanotechnologií, naopak, této technologie můžete využít po aplikaci odstraňovače vodního kamene pro prodloužení čisticího účinku a zabránění brzkému usazování nečistot.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit tvrdé vody | rady
Jak se zbavit tvrdé vody | rady. Tvrdá voda je voda s vysokým obsahem minerálů. Jsou to zejména ionty vápníku (Ca2+) a hořčíku (Mg2+). Přesná tvrdost…
Jak poznat kvalitní burčák | tipy
Jak poznat kvalitní burčák | tipy. S vinobraním se na pultech obchodů, nebo při různých poutích a slavnostech, objevuje burčák. Jde o částečně zkvašen…
Jak využít angínovník
Jak využít angínovník | rady a tipy. Angínovník čínský je léčivá bylinka pocházející z východní Asie. Můžete ji však pěstovat i v našich podnebních po…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.