1

1.
Antivirový software
Jedna z hlavních zbraní proti virům. Nikdy si nemůžeme být jistí přítomností viru, dokud nebudeme mít při ruce účinný antivirus. Na internetu si lze vybírat mezi několika hlavními známými značkami, které nám zdarma mohou poskytnout základní ochranu. Je ovšem doporučené si zaplatit antivirus a získat ochranu před viry nejen v celém počítači, ale i ve své emailové schránce nebo u online bankovnictví. Licence antiviru se obvykle vztahuje na více než jeden počítač. Pokud se domluví více lidí na nákupu jedné licence, tak lze získat levnou a účinnou ochranu.

2.
Nevyžádaná pošta
Pokud vám přijde email, tak to může být reklamní upoutávka, vzkaz od přítele, ale i virus, který se vám nahraje do počítače právě otevřením nové zprávy. Doporučeným postupem je nikdy neotevírat poštu, u které nevíte, odkud je. Takovou poštu je vhodné okamžitě smazat. Lze si dokonce pořídit i emailové klienty, kteří zkontrolují obsah zprávy a jeho škodlivost, díky němu může být uživatel dobře chráněn.

3.
Datové nosiče
Pokud používáte datové nosiče, tak se zásadně vyhýbejte těm cizím. Ostatní uživatelé mohou mít zavirovaný počítač a vůbec o tom nemusí vědět. Jestliže vám pak někdo poskytne data prostřednictvím jakéhokoliv nosiče dat, tak na svůj počítač snadno viry dostanete.

4.
Stahování z úložišť
Pokud stahujete data z úložišť, tak nikdy nemůžete mít jistotu, že se jedná o kvalitní zdroj, který vám zaručí opravdu soubory, které stahujete. Dokonce i do obrazových a video souborů lze nahrát virus, který počítač rozpozná například jako hudební média. U stahování je vhodné využít funkcí jako jsou “sandbox“, kdy se soubor nejprve online zkontroluje, než k vám doputuje do počítače.

5.
Nezabezpečené internetové stránky
Nejvíce virů se pochytá při běžném prohlížení internetu, kdy často ani nevnímáme riziko nákazy. Obzvláště na neznámých stránkách se může vyskytovat velké množství prvků, které nám nahrají viry do počítače. Může to být prostřednictvím vyskakovacích oken, skrytých prvků i dalších funkcí.

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
0
Zatím nehodnoceno