Přejít k hlavnímu obsahu

Jak odstranit sekundové lepidlo z kůže | rady

Jak odstranit sekundové lepidlo z kůže | rady. Vteřinové, neboli sekundové lepidlo je jedním z nejlepších prostředků k zalepení či přilepení všeho možného. Filmové parodie jsou známé scénami, kdy si člověk dá sluchátka do uší a už je nemůže dostat ven či si učitel sedne na židli a k tabuli už se následně nezvedne. Tomu se zasmějeme, ale co když se taková filmová scéna odehraje před našima očima ve chvíli, kdy sekundové lepidlo skončí na naší vlastní kůži? V tom případě je zde dobrá zpráva! Existuje řešení a my si jich hned několik představíme.

1

Jeden z těch drastičtějších způsobů radí vzít si pilník na nehty a škrábat postižené místo, dokud se lepidlo neoloupe. Šetrnější verzí tohoto způsobu je použití pemzy na pedikúru.

2

Někdo zase říká, že je nejlepší trpělivě počkat, až lepidlo samo odpadne, což ale může trvat dlouhou dobu.

3

Lepší už je teze o oleji. Jednoduše namočit ruku do oleje, pak vzít houbičku na nádobí a seškrábat lepidlo její hrubší stranou.

4

Stejný postup je i s horkou vodou. Namočit místo s lepidlem do horké vody, pak zkusit nehtem, zda lepidlo z vaší kůže pustí. Pokud to ještě nejde, polijte místo rostlinným olejem. Průběžné máčejte ve vodě. Nakonec dejte na ruce tekutý písek a otřete houbičkou.

5

Případně je možné vyzkoušet i jen samotné použití tekutého písku a houbičky na nádobí (nejlépe opět její hrubší strany).

6

Můžete si domů také pořídit speciální Savo Profi Derm, což je mycí pasta určená na mytí silně znečištěných rukou.

7

Když je doma aceton, i ten lze zkusit. Případně můžete vyzkoušet také odlakovač. Dražší variantou pak může být pořízení speciálního odlepovače vteřinového lepidla, který stačí pouze nastříkat na postižené místo a následně spoj odloupnout.

Rozhodně se ale nepokoušejte lepidlo na kůži drasticky škrábat!
V případě, že se lepidlo nedopatřením dostane na kojence či malé dítě, raději zajděte k doktorovi, aby se předešlo případným negativním následkům při použití špatné metody.
A určitě nepropadejte panice, protože i sekundové lepidlo lze odstranit! Stačí zachovat si klidnou hlavu a zkusit metodu, která opravdu pomůže.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Jak čistit krbový komín | rady
Jak čistit krbový komín | rady. Pokud se vám nechce platit za kominíka, tak si můžete komín vyčistit sami. Podle vyhlášky si u zdrojů do 50KW může pro…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.