Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o čerstvé tetování | rady

08. Listopad 2022
Jak pečovat o čerstvé tetování | rady

Jak pečovat o čerstvé tetování | rady. Pořízení tetování je rozhodnutí, které nás může potěšit, jelikož originální ozdobu na těle nemá každý. Samotné tetování ovšem není pouze o návštěvě tetovacího salonu, ale také o pravidelné péči, kterou tetování musíme věnovat. Největší péči vyžaduje především čerstvé tetování, jelikož si na něj kůže teprve zvyká a je třeba zamezit tělesným reakcím, které bychom si nepřáli. Jak byste měli o čerstvé tetování pečovat?

1

1. Dezinfekce

Tetování je třeba bezprostředně po dokončení omýt dezinfekcí a místo důkladně vyčistit, aby se mohl provést krok 2.

2. Fólie

Tetování je nutné hned zpočátku přikrýt ochrannou fólií. Fólii nesundaváme, necháme ji přilepenou 6 hodin a až následně po uplynutí této doby ji odstraníme. Následně místo jemně omyjeme vodou s dezinfekčním mýdlem, ale jen lehce, aby se kůže nedrhla. Hned poté kůži namažte krémem Bepanthen Plus.

3. Koupání

V průběhu prvního týdne se vyvarujte koupání, můžete se pouze lehce osprchovat. Další týden už můžete klidně s koupáním pomalu začít. Tetování vždy pouze lehce omyjte dezinfekčním mýdlem a jemně usušte ručníkem.

4. Klidový režim

Jestliže sportujete, tak prvních deset dní se sportu vyvarujte, jakékoliv napínání kůže může mít za následek, že tetování popraská nebo změní tvar.

5. Lehké oblečení

V prvních dvou týdnech nenoste žádné těsné oblečení, které způsobí oděr kůže. Noste volné oblečení, tedy nejlépe košile a trička, tetování musí i dobře větrat.

6. Sluneční záření

Tetování je zpočátku velmi citlivé na světlo. Během prvního měsíce se nesmí dostat do přímého slunečního světla. V prvním měsíci se také vyvarujte pobytu v soláriu, jakékoliv UV záření může mít vliv na barvu tetování.

7. Opatrnost

Během prvních měsíců buďte obezřetní na činnosti, které budete provádět. Obzvláště dávejte pozor na nečistoty a odřeniny, které by mohli tetování poškodit. Jestli se tetování poškodí, tak bude nutné navštívit tatéra znovu.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě | rady a tipy. O pleť se musíme starat celý rok. Zatímco v létě ji chráníme především před slunečními paprsky, v…
Jak čistit piercing | rady
Jak čistit piercing | rady
Jak čistit piercing | rady. Piercing je velmi populární ozdoba, především mladých lidí, která na pohled může působit velmi vzhledným dojmem, ale zárov…
Jak vyrobit domácí pleťovou masku | rady
Jak vyrobit domácí pleťovou masku | rady
Jak vyrobit domácí pleťovou masku | rady. Kosmetické salony nabízí ženám celou řadu služeb, které jim pomáhají s péčí o jejich zevnějšek. Pro každou ž…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.