Přejít k hlavnímu obsahu

Jak podat výpověď dodavateli plynu

27. Leden 2014

V loňském roce získalo licenci na obchod s plynem, s možností dodávat plyn zákazníkům, celkem 122 společností. Aktuálně však plyn dodává jen 38 firem, jejichž působnost je z větší části celorepubliková. To sice představuje pro zákazníky větší možnosti výběru, ale zároveň také větší nepřehlednost. Jak se v takové záplavě dodavatelů plynu vyznat a vybrat si skutečně toho nejlepšího? V rámci úsporného řešení jste usoudili, že váš současný dodavatel plynu není zrovna nejlevnější. Chcete změnu, jenže nevíte, co s tím. Potřebujete poradit? Tak to jste tedy na tom správném místě. Poradím vám, jak podat výpověď dodavateli plynu.

Co je potřeba

• počítač
• internet
• znalosti
• kalkulačku plynu

1

Dodavatelé plynu se předhánějí, jen aby vás přesvědčili o tom, že jsou skutečně ti nejlepší. Jenže vy potřebujete holá fakta. Ideální je mít tu možnost porovnat si všechny dodavatele najednou. To ale přímo na pobočce nikdy nemáte.

2

Jestliže jste zjistili, že nemáte toho nejvýhodnějšího dodavatele, tak ho prostě změňte. Zdarma můžete změnit svého dodavatele každého půl roku.

3

Nemusíte se bát, změna dodavatele plynu není nikterak složitá. Máte hned několik možností, buď zajdete přímo na danou pobočku, kde se odhlásíte, a pak se podle výpovědní smlouvy domluvíte s novým dodavatelem. Výpověď můžete poslat také emailem či faxem anebo můžete dát plnou moc svému novému dodavateli, který vše vyřídí za vás.

4

Pozor však, některé společnosti vyžadují uzavření smlouvy minimálně 20 dnů před zahájením služeb, což je zase zapotřebí časově sloučit s výpovědní lhůtou, která obvykle představuje 30 dnů.

5

Při změně dodavatele se mění pouze skutečnost, komu platíte, daná částka na faktuře a plyn. Plynoměr, distributor či termín odečtu plynoměru se nemění.

6

Dříve však, než se rozhodnete pro změnu dodavatele, nejprve si prověřte, zda vám daná společnost nabízí vskutku levný plyn. Velice snadno a rychle si dodavatele můžete proklepnout na internetu s pomocí speciálních kalkulaček plynu.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak úsporně topit plynem | rady
Jak úsporně topit plynem | rady. Zemní plyn celá řada českých domácností využívá nejen k vaření, ale i k vytápění. Bohužel nepatří zrovna mezi ty nejn…
Jak snížit výdaje za plyn
V době, kdy jsou naše peněženky státem drancovány, snažíme se ochránit každou korunku. Největší každoroční můrou bývají platby za elektřinu, teplo a p…
Obrázek není k dispozici
Jak zvolit vhodného dodavatele plynu
Ceny plynu i elektřiny nás dokážou dostat do kolen. Za plyn platíme ročně tisíce a někde i desetitisíce korun, podle toho, k čemu všemu plyn využíváme…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.