Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat Nový Zéland | rady

Jak poznat Nový Zéland | rady. Je málo míst na světě, které by oplývalo tolika přírodními krásami jako Nový Zéland. Tato země Pána prstenů, známá pro svou hornatou krajinu, má mnoho jezer se zrcadlově klidnou vodou, stále zelené národní parky i nádherné pobřeží lemované většinou písečnými plážemi, ale také příjemné podnebí. To vše činí z Nového Zélandu vysněný kout na Zemi, který touží navštívit nejeden turista.

1

Pořiďte si letenku v dostatečném předstihu, například pomocí internetových stránek, kde vám pomohou najít všechny možné lety a jejich ceny. Cílovými místy na Novém Zélandu jsou města Chrischur nebo Auckland.

2

Příležitostí k poznání Nového Zélandu je mimo jiné i práce. Přes agentury lze obdržet pracovní vízum a legálně zde pracovat po dobu až 15 měsíců. Budete mít možnost si vydělat nějaké peníze při úkolové práci, většinou při česání ovoce, a ve volném čase pak poznat místní krajinu, města a lidi.

3

Po Novém Zélandu se dá cestovat i bez cestovních agentur. Většina cestovatelů řadí tuto jedinečnou ostrovní zemi na přední místo ve svých cestovatelských zkušenostech. Nový Zéland je ideální pro levné cestování, chození po horách a toulání po bushi. Je zde dokonalý systém Národních parků, který vytváří výborné podmínky pro individuální turisty. Můžete využít hustou síť levných kempů zařízených vším potřebným.

4

Nejlepší formou cestování a poznávání Nového Zélandu je zřejmě obytná dodávka nebo obytný přívěs. Obojí si můžete buď koupit, nebo zapůjčit.

5

Poznávat Nový Zéland tímto způsobem můžete křížem krážem. Sever ostrova je zřejmě nejteplejší, ovšem na jižním ostrově je například na jeho severní straně Able Tasman, který je znám dobrým počasím a zlatavými plážemi. Říká se, právě toto místo je nejteplejší.

6

Dalším místem hodným poznání je Cathedral Cove nabízející skvělý odpočinek s horkými prameny a úchvatným ledovcem Franz Josef.

7

Nový Zéland je země s vyspělým průmyslem, vysokou životní úrovní v mnoha velkých městech, ale také s nepřebernými přírodními krásami lákajícími k poznání.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Jak zhlédnout operu v Sydney | rady
Jak zhlédnout operu v Sydney | rady. Budova opery v Sydney se stala, vedle klokana, snad nejznámějším symbolem Austrálie. Její architektonické ho…
Jak poznat Madagaskar | rady
Jak poznat Madagaskar | rady. Dovolená na Madagaskaru? Madagaskar se v dávné minulosti oddělil od Afriky a dnes je čtvrtým největším ostrove…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.