Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat Štrasburk

Štrasburk - to je francouzské město, které bylo založeno roku 12 př.n.l. a které určitě stojí za návštěvu. Nachází se na hranicích s Německem a v současné době v něm sídlí většina vrcholných orgánů Evropské unie. Ve Štrasburku si každý najde to své, nachází se zde moderní čtvrti i skvostné pamětihodnosti. Co ve Štrasburku nezapomenout navštívit?

1

Katedrála Notre-Dame
Nedostavěná, a přece krásná. Gotická katedrála monumentálních rozměrů je otevřená každý den. První neděli v měsíci ji můžete navštívit bez poplatků, běžný vstup stojí 4,40€. Pokud si chcete užít Štrasburk z ptačí perpektivy, můžete za 3€ vystoupat do vyhlídkové části věže.

2

Rohanský palác
Zámek z 18. století bude určitě zajímat všechny milovníky umění, archeologie a řemesel. Právě zde se totiž nacházejí nejvýznamnější městská muzea těchto oborů. Jsou otevřena každý den kromě úterý a vstupenka stojí 6€ na osobu. Jak už je ve Francii zvykem, osoby mladší osmnácti let mají vstup zdarma.

3

Petite France
Návštěvou historické čtvrti Petite France se rázem ocitnete na přelomu 16. a 17. století. Malebné domečky a mosty vytvářejí nepopsatelnou atmosféru staré rybářské oblasti, kterou můžete procestovat pomocí výletních lodiček.

4

Vinné sklepy
Pod bývalou městskou nemocnicí na Place de l'Hôpital byl v roce 1395 vybudován rozsáhlý vinný sklep. V současnosti se zde nachází muzeum, kde je uložen barel vína z roku 1472 a jiné hroznové skvosty.

5

Sídla EU
Organizované skupiny návštěvníků mohou po předchozí domluvě navštívit budovu Evropského parlamentu a Evropské komise. Jedná se o obrovské moderní budovy, kde se schází vrchní představitelé orgánů Evropské unie. Návštěvníci se mohou v budově Louise Weisse zúčastnit plenárního zasedání a sledovat tak práci našich europoslanců.

Po Štrasburku se nejlépe cestuje pomocí moderních tramvají.

Autor: Anetka5
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Řím - památky
Řím, přezdívaný věčné město, patří k nejstaršcích městům Evropy. Na jeho území leží samostatný stát Vatikán. Nejznámější starověkou památkou je Coloss…
Jak poznat Neapol za 3 dny | tipy
Jak poznat Neapol za 3 dny | tipy. Vidět Neapol a zemřít. Neapol je město jedinečných krás, kde ještě i dnes můžete pocítit a pozorovat něco ze starov…
Jak procestovat Budapešť | tipy
Jak procestovat Budapešť | tipy. Budapešť je nejen hlavním městem Maďarska, ale i městem, které stojí za návštěvu. Nabízí vše pro cestovatele, milovní…
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.