Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit pikantní salát z nakládaných oliv

Pikantní salát z nakládaných oliv | recept. Olivy se většinou používají na ozdobu nebo jen jako doplněk salátů a dalších pokrmů. V tomto receptu jsou však hlavní chuťovou složkou. Ideální je zkombinovat olivy černé i zelené, případně můžete použít i plněné olivy, např. paprikou. Dále se v receptu uplatňuje červená cibule i jarní cibulka, salátu dodají jak na štiplavosti, tak na svěžesti. Další ingrediencí je mrkev, která hraje i estetickou roli, krásně se barevně doplňuje s olivami. O pikantnost se postará chilli pasta, s níž však opatrně, aby nepřebila všechny ostatní chutě. Nesmí chybět ani olivový olej a bylinky, v našem případě se skvěle hodí oregano, v tomto ročním období samozřejmě sušené, to salátu dodá i dobrou vůni.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Další zajímavé články

Jak upéct mrkvovou bábovku | recept
Mrkvová bábovka | recept. Mrkev se v české kuchyni uplatňuje hlavně v slaných pokrmech, ale lze ji výborně využít i ve sladkých jídlech. Když se mrkev…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.