Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit zelný salát s pomerančem | recept

Zelný salát s pomerančem | recept. Zelí je v našich končinách tradiční zeleninou. Naši předci jej nakládali na zimu a díky tomu měli i v těchto chladných měsících přísun vitamínu C, který je v zelí hojně zastoupen. V dnešní době sice není třeba dělat zásoby na zimní část roku, ale přesto je dobré občas některé z těchto stravovacích tradic oprášit. Zelí lze konzumovat v mnoha různých podobách. V syrovém stavu je vhodné ho použít jako hlavní složku salátů. V tomto receptu je zelí doplněno (sice netradičním) pomerančem, dále mrkví a červenou cibulí. Ty salátu dodávají specifickou chuť, a díky barevnému kontrastu plní i estetickou funkci.

Diskuze k článku

Přidat komentář

poetkavlasta (neověřeno) | So, 02/06/2016 - 17:51

Salát ze zelí a pomeranči hodnotím jako super.
Jenže mám jeden problém . Už 3 týdny si objednávám u pečovatelky při nákupu zelí. Potřebuji menší, jsem sama a tak i menší mám na několikrát. Nerada zbytečně vyhazuji zkažené potraviny, a jelikož v Marketech zelí nekrájí a mají jen "obry" a u nás máme jeden obchůdek, kde zeleninu ani nemají, takže si nemohu tuto potravinu dopřát. Dost mne to štve! Vlasta

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.