Přejít k hlavnímu obsahu

Jak a proč studovat titul BBA

Možná jste už slyšeli o titulu BBA, ale stále si pod tímto pojmem nedokážete představit, co tento titul zahrnuje. Vyplatí se vystudovat tento titul? A co vůbec studium obnáší?

1

Základní informace o titulu BBA

Zkratka BBA vyplývá z anglického Bachelor of Business Administration, což ve volném překladu znamená bakalářské studium v obchodní administrativě. Navazujícím titulem je MBA (Masters of Business Administration). Tyto tituly by se daly přirovnat k českým vysokoškolským titulům Bc. a Mgr. Titul BBA je profesní, nikoli akademický. Uvádí se za jménem a získání tohoto titulu doprovází získání certifikátu.

2

Pro koho je studium BBA určeno?

Studium BBA je určeno zejména absolventům středních škol s minimální či žádnou manažerskou praxí. Titul BBA absolventům usnadňuje hledání zaměstnání díky své prestižnosti, může zajistit vyšší plat a rovněž přináší možnost získat práci v zahraničí. Absolventi mohou najít uplatnění ve veřejné správě a na pozicích asistentů a administrativních pracovníků.

3

Znalosti a dovednosti k nezaplacení

Studium programu BBA přináší teoretické poznatky v oblasti managementu, marketingu, personalistiky či práva. Důraz je kladen zejména na rozvíjení praktických dovedností, které jsou v dnešní době velice důležité. Studenti se tak učí např. psát jednoduché obchodní smlouvy, komunikovat se soudy, státní správou a dalšími orgány.

4

Program BBA v ČR

V České republice lze tento titul vystudovat na několika školách. Často jde o zahraniční vysoké školy či jejich pobočky. Jednou z takových škol je například European Business School (ebschool.cz) s pobočkou v Praze. Výhodou tohoto typu studia je individuální přístup ke studentům a již zmíněné zaměření na uplatňování poznatků v praxi.

5

Výuka pro samouka

Délka studia BBA programu trvá nejčastěji 1 rok (tj. 2 semestry). Jedná se o studium ve formě samostudia s e-learningovou podporou. Student musí splnit několik studijních povinností, které konzultuje se svým lektorem. Průběžně odevzdává seminární práce s vypracovanými úkoly. V ČR probíhá výuka nejčastěji v českém jazyce, můžeme se však setkat s kombinací s anglickým jazykem.

6

Co předchází získání titulu?

Celé studium je ukončeno obhajobou tzv. desertační práce a ústní závěrečnou zkouškou. Zkouška probíhá tradičně před komisí a studenti si losují nejčastěji tři okruhy z učiva. Cílem závěrečné zkoušky je prověřit, zda student porozuměl problematice a zda je schopen získané poznatky aplikovat do praxe.

7

Nebojte se zainvestovat do vzdělání

Cena studia programu BBA v České republice se dosti liší. Závisí především na prestižnosti školy a kvalitě poskytovaných služeb. Nejčastěji se pohybuje v rozmezí mezi padesáti a sto padesáti tisíci korun za rok. Nutno podotknout, že takto investované peníze se vám zajisté brzy vrátí. Tak proč si neusnadnit hledání práce s uznávaným mezinárodním titulem?

Autor: mmakyyy
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na nákup nemovitosti | rady
Jak na nákup nemovitosti | rady. Při výběru bytu je ze všeho nejdůležitější vědět, za jakým účelem chcete byt koupit. Zda se v něm chystáte bydlet neb…
Obrázek není k dispozici
Jak zabezpečit byt před zloději
Podle policejních statistik a údajů bezpečnostních firem si zloději pro většinu vloupání, zejména do panelových bytů, vyberou vchodové dveře. Proto by…
Jak nakupovat v autobazaru | rady
Jak nakupovat v autobazaru | rady. Mít automobil už dnes není jen otázkou společenské prestiže, často je vůz nezbytný pro váš osobní i pracovní život.…
Jak si zařídit ložnici | rady
Jak si zařídit ložnici | rady. Ložnice je důležitým relaxačním centrem domova. V ložnici strávíme často i více než jednu třetinu dne. Je proto důležit…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.