Přejít k hlavnímu obsahu

Jak šetřit elektřinou

25. Duben 2019

Spotřeba elektrické energie v každé domácnosti rok od roku stoupá. Vývoj nové elektroniky, její cenová dostupnost nahrávají boomu spotřeby elektrické energie. Poradíme, jak spotřebu elektřiny v domácnosti efektivně snížit.

1

Nahraďte žárovky - Klasické žárovky v dnešní době představují tu nejhorší variantu spotřeby elektriky v domácnosti. Vyměňte klasické žárovky za úsporné. Pokud nahradíte jednu 100 W žárovku za její úsporný ekvivalent se spotřebou 23 W, můžete za živnost žárovky ušetřit až 4 500,- Kč. Platí pravidlo, že výměna žárovky se vyplatí, pokud žárovky svítí více než hodinu za den.

2

Námraza v ledničce - Lednička by měla být naplněna z 75% svého objemu. Pozor na námrazu! Máte-li ve své ledničce námrazu, která jesilná  více než 3 mm, pak vězte že už pouhé 3 mm mají za následek spotřebu elektriky větší o 50%.

3

Červené kontrolky na spotřebičích - Víte, že televize, DVD a další elektronika ponechaná v pohotovostním stavu „stand-by“ spotřebuje až 10% roční spotřeby těchto zařízení?

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak využívat dešťovou vodu
Jak využívat dešťovou vodu | rady a tipy. Možná, že dešťovou vodou v létě kropíte záhony. Napadlo Vás ale, že její použití se nemusí vztahovat je…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.