Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si správně mýt vlasy

Mytí je pro vlasy velmi citlivá procedura, která ovlivňuje jejich kvalitu a vzhled. V tomto článku se dozvíte nejdůležitější zásady správného mytí vlasů.

1

Před samotným mytím je důležité si vlasy důkladně pročesat, aby nebyly zacuchané.

2

Vlasy a vlasovou pokožku namočte v teplé vodě a potom do nich rovnoměrně naneste šampon. Konečky prstů jemně masírujte vlasovou pokožku a to alespoň půl minuty.

3

Při prvním nanesení by šampon neměl pěnit, protože by se měly čistící složky spotřebovat na odstranění mazu a špíny. Až při druhém nanesení šamponu, by měla vzniknout pěna, která dokazuje čistotu vlasů.

4

Po umytí vlasů šamponem je třeba je řádně opláchnout. Doba oplachování by měla být pětinásobně delší, než vlastní mytí šamponem.

5

Po opláchnutí z vlasů jemně vymačkejte vodu a zaviňte je do ručníku, který by měl být zahřátý. Vlasy by se nikdy neměly drhnout.

6

Nakonec vlasy pročešte a nechte volně oschnout.

Nezapomínejte vybrat kvalitní šampon a kondicionér - měly by především vyhovovat Vašemu druhu vlasů.

Autor: lennka
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na vlasové zábaly
Vlasy je nutné občas oživit a poskytnout jim prospěšnou regeneraci. Není nutné kupovat drahé produkty, v tom není garance kvality. Někdy je to právě n…
Jak pečovat o poškozené konečky vlasů
Krásné, udržované vlasy jsou chloubou každé ženy. Čím jsou však delší, tím jsou náchylnější na vznik roztřepených konečků. Jak o vlasy pečovat, abycho…
Jak na samoopálení
Jak na samoopálení | rady a tipy. Pokud jste fototyp, který se zrovna moc neopálí, nebo se sluníčku nechcete vystavovat ze zdravotních či jiných důvod…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.