Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na vlasové zábaly

Jak na vlasové zábaly

Vlasy je nutné občas oživit a poskytnout jim prospěšnou regeneraci. Není nutné kupovat drahé produkty, v tom není garance kvality. Někdy je to právě naopak. Podomácku vyrobené zábaly na vlasy jsou bez chemických přísad, víte, které látky jste použili a nemusíte se obávat škodlivosti.

Co je potřeba

ocet, vaječný bílek, vaječný žloutek, voda, šampon, olivový olej, med, cibulová šťáva, mandlový olej, ricinový olej, jogurt

1

Zábaly pro vlasy nemocné i zdravé

Některé vlasy trpí lámavostí a třepením konečků. Vlasová procedura v podobě zábalu vlasy ozdraví a může tento problém zcela vyřešit. Zábaly provádíme nejenom při akutních problémech vlasů, ale i jako prevenci. Vlasové zábaly se aplikují na dobře umyté vlasy, bez použití kondicionéru. Vlas by se obalil tímto přípravkem a nepřijal by v plné míře aplikovaný produkt. Zábal by měl na vlasech být nejméně 20 minut, aby měl význam a smysl.

2

Universální vlasový zábal

Vaječný žloutek se smíchá s olivovým olejem a citrónovou šťávou, nebo ricinový olej s bílým jogurtem. Osvědčený je také mandlový olej s heřmánkovým odvarem. Nechá se působit výše doporučenou dobu.

3

Zábal na mastné vlasy

Ušlehejte sníh z bílků, lépe tužší a nechte působit tak dlouho, dokud na vlasech nezaschne. Vyzkoušejte také pastu z droždí. Kostku droždí rozmíchejte s trochou vlažné vody a naneste na vlasy. Po uplynutí časové lhůty opláchněte vlažnou vodou – bez šampónu. Vlasy se krásně lesknou a zmaštění vlasů se po této proceduře oddálí.

4

Vlasový zábal proti vypadávání vlasů

Pomáhá do vlasů vtírat odvar z lopuchu nebo cibulovou šťávu s trochou koňaku. To vlasy posílí a méně vypadávají.

5

Medová kúra pro lesk vlasů

Smíchejte několik kapek olivového oleje se dvěma lžícemi medu a bílek ze dvou vajec. Skvělý a účinný je jednoduchý octový zábal. Dvě lžíce octa se smíchají s půl litrem vlažné vody. Po octovém zábalu se hlava již nemusí splachovat. Po zaschnutí vlasů není ocet vůbec cítit.

6

Majonézová maska

Smíchejte jeden až dva žloutky a čtyři lžíce oleje a dobře vyšlehejte. Směs naneste na vlasy, nechte 25 až 30 minut působit a pak smyjte. Tato maska podpoří lesk a vrátí pružnost suchým vlasům.

Varování

  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.
  • Vždy si nejprve ověřte, zda netrpíte alergií na některou ze složek, které jsou obsaženy v podomácku vyrobené vlasové masce.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o vlasy v zimě | rady
Jak pečovat o vlasy v zimě | rady
Jak pečovat o vlasy v zimě | rady. Zimní počasí je z mnoha hledisek dosti nepříjemné. Dochází k vysušování pokožky a také k namáhání vlasů, které jsou…
Jak se zbavit zápachu bot a nohou
Jak se zbavit zápachu bot a nohou
Trápí vás zápach nohou a bot? Tato nepříjemnost se týká většinou mužů, ale ani ženy nejsou výjimkou. Zápach nohou a bot může potkat i toho nejčistotně…
Jak na záděry u nehtů
Jak na záděry u nehtů
Záděry kolem nehtů jsou nepříjemná záležitost a dovedou postiženého pěkně potrápit. Když pomineme aspekt estetický, který vnímají zejména ženy, jedná…
Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej | rady a tipy. Nedůvěřujete chemickým látkám v opalovacích krémech? Hledáte přírodní a jednoduchý způsob jak se ochrá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.