Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit originální dekoraci nejen na stromeček | tipy

Jak si vyrobit originální dekoraci nejen na stromeček | tipy.Tento návod budiž vám inspirací, jak snadno lze proměnit obyčejný polystyrén v "něco" z čeho se vám tají dech. Možná vás to překvapí, ale výroba není vůbec složitá, jen vyžaduje celkem pořádný kus trpělivosti a pořádnou zásobu špendlíků. 

Co je potřeba

polystyrénovou kouli
stužky
spoustu krejčovských špendlíků
rokajl (hodně různobarevného)
hodně různobarevných flitrů (různé velikosti, či tvary)
lepidlo Herkules
dvě větší jehlice
všechny potřeby koupíte v galantérii, či ve výtvarných potřebách.

1

Základem je vaše představa, jak ta koule by měla vypadat. Přišpendlete kraj stuhy ke kouli a obtočte ji kol dokola. Místy prošpedlete, aby nevznikaly faldy. Dbejte na napnutí a hladkou čistou linii. Na kouli přichází stuhy vždy jako první.

2

Zdobení

Podle vaší fantazie, či také podle toho, jaký vzhled chcete, aby koule nakonec měla. Na špendlík navlékněte rokajlový korálek a následně i flitr, špičku špendlíku namočte do lepidla a zapíchněte do polystyrénu. Špendlíky by měly být zapichovány hustě vedle sebe.

3

V konečném výsledku by neměl být polystyrénový povrch vůbec vidět. Nezapomeňte na očko k zavěšení. Případně zamaskování výchozích a konečných linií.

Zdobit můžete i navlékáním jiných korálků, třeba perliček. Také můžete použít zdobné špendlíky s hlavičkou.
Polystyrén si můžete předmalovat.
 

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.