Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat hraběnčiny řezy | recept

Hraběnčiny řezy s jablky, to je moučník, který téměř „povinně“ patří do repertoáru českých hospodyněk. I když zní jeho název vznešeně, udělat hraběnčiny řezy není nic složitého. Na hraběnčiny řezy jsou třeba jen suroviny, které doma běžně máme, není jich moc a nejsou drahé. Nabízíme základní recept na hraběnčiny řezy a popis pracovního postupu.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Díky za výborný tip, ořechů i jablek se letos urodilo hodně, tak určitě vyzkouším.

Paní Dušánková, děkujeme za Vaše tipy. Když jsem přečetla "tvaroh", hned jsem si představila, že bych pod vrstvu tvarohu "mázla" tenoučkou vrstvu pikantní zavařeniny, jen maloučko, jen pro osvěžení. Osobně určitě vyzkouším, a věřím, že i ostatní čtenářky. (jez)

Wiehartova (neověřeno) | Ne, 02/22/2015 - 11:27

Dávám 30dkg hl mouky,25dkg tuku na pečení,25dkg cukru a 20dkg pomletých ořechů ostatní je stejné.Toto ořechové těsto je výborné budete chrochtat blahem

nikol (neověřeno) | Ne, 11/23/2014 - 13:38

vynikaíci.tento tvarohový řez je velmy vynikající všem chutnal.

HanaKvapilová (neověřeno) | Út, 11/17/2015 - 18:47

Vyzkouším ty ořechy. A nemáte něco jak se správně používají mandle: Díky HanaK,,

Dagmar Měchová (neověřeno) | Út, 11/11/2014 - 12:57

Děkuji za podrobný popis.Já řezy znám,ale tento recept ráda i s postupem předám synovi,který rád vaří a peče a určitě ho zkusí.

Dagmar Dušánková (neověřeno) | St, 11/12/2014 - 19:39

Na Hraběnčiny řezy můžete použít i jiné ovoce /švestky, meruňky/, ale i tvaroh. Je to léty ověřené a opravdu vynikající.

Další zajímavé články

Jak upéct jablečné řezy | recept
Recept na jablečné řezy. Jablečné řezy jsou zákusek, kterého nesníme najednou velké množství. Připravujeme jej jako „sváteční“ mls. Příprava jablečnýc…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.