Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct kořeněné vánoční sušenky Spekulky | recept

Vánoční sušenky Spekulky | recept. Spekulky jsou kořeněné cukroví, které se peče v období Adventu v Německu (i jinde). Přidává se do nich směs několika druhů koření a ořechy lískové, vlašské nebo mandle. Spekulky potřebují čas na rozležení, proto je pečeme s předstihem, aby se stihly rozležet. Někteří ale dávají přednost čerstvým křupavým sušenkám třeba k odpolednímu čaji. Při pečení těchto sušenek budete mít provoněný celý byt krásnou vánoční vůní.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Radka (neověřeno) | Pá, 12/27/2019 - 12:54

Nejdrive jsem pekla 1 davku. Po upeceni jsem dalsi den delala dalsi dve davky. Do jedne jsem pridala 2PL holandskeho kakaa. Susenky jsou vynikajici. Pect opravdu na 180℃ 10min, jinak jsou tvrde. Vsichni, kdo behem Vanoc dostaly pytlik susenek, tak chvalili. Mohu jen doporucit :) Dekuji, jsou jako kupovane a hlavne vite, co v nich mate :)

Další zajímavé články

Jak upéct vánoční poleno | recept
Vánoční poleno | recept. Vánoční moučník ve tvaru polene, který se peče ve Francii, je připomínka starého keltského zvyku. Vždy se vybral z krbu pěkný…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.