Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct tvarohové řezy s ovocem | recept

Tvarohové řezy | recept. Recept na tyto řezy je ze starého předválečného časopisu Rozkvět. Bohužel, nevím z jakého roku, dochovala se pouze stránka s recepty na různé řezy v sešitě po mamince. Sice už asi nepoužijeme vanilkový cukr a prášek do pečiva Moudrá hlava, jehož reklama na stránce je, ale předpisy jsou zajímavé a křehké těsto chutná dobře. Ráda se s vámi podělím o jeden vyzkoušený recept.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Věřím tomu, že chutnat Vám bude. Jinak nápad se strouháním těsta se mi hodně líbí, taky s ním občas bojuju. Záleží na mouce a velikosti vajec. Když je těsto opravdu hodně drobivé, přidejte trochu mléka. Ale já budu strouhat, to se mi líbí. Děkuji za zpětnou vazbu.

Koláč je super - křehkej a moc dobrej,, opravuji na 5 hvězdiček!!!!! Pekla jsem při 180 cca 25 minut bez horkovzduchu. Po vychladnutí posypala moučkovým cukrem. Díky za výborný recept. Jafan

jafan (neověřeno) | Út, 09/27/2016 - 13:30

těsto opravdu nešlo vyválet - takže spodní plát jsem tam natlačila prsty a na horní těsto jsem si druhý díl těsta zabalila do folie a dala na půl hodinky do mrazáku a těsto jsem na tvaroh nastrouhala... začátečník rozhodně nejsem, ale s tím válením jsem neuspěla.... teď se peče, uvidíme, jak bude chutnat

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.