Přejít k hlavnímu obsahu

Jak v domácnosti využívat zázvor

První dekáda 21. století vynesla zázvor na piedestal zájmu tak vysoký, jako by se jednalo o pochutinu právě objevenou. A přitom zázvor patří k prastarým rostlinám užívaným k léčebným a kulinářským účelům, a to i v zemích českých. Přinášíme několik tipů, jak využívat zázvor v domácnosti.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Jana Majerová (neověřeno) | So, 11/14/2015 - 10:22

Zázvor-komu nevadí štiplavá chuť tak je dobré si ukrojit plátek zázvoru a cumlat jako bonbon.Sem tam do plátku v puse kousnout a zase vycucávat.Věřte tomu,že se vám chřipka,nachlazení/rýma vyhne obloukem....a když si děláme jakýkoliv čaj,tak přidáme plátek zázvoru a po vypití čaje zázvor rozkoušeme a sníme.

Další zajímavé články

Jak na pěstování zázvoru
Zázvor – pěstování. Zázvor k nám dorazil z jižní Asie, kde tvoří základ čínské medicíny. Zázvor a jeho účinky jsou pověstné. Již po staletí se pěstová…
Jak využít ibišek pro zdraví
Ibišek není jen pokojová rostlina s překrásnými květy. Ibišek súdánský (latinsky Hibiscus sabdariffa) tvoří také součást ovocných čajů a používá se pr…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.