1

Na úvod pár slov, v čem je zázrak nano impregnace a čím tkví úspora peněz v rodinném rozpočtu. Povrch obuvi, koberce, kravaty, dřevěného stolu nebo tam, kde se často usazuje vodní kámen (vodovodní kohoutky, sprchové hubice), nejprve vyčistíte. Pak postříkáte přípravkem s nano impregnací. Částice ze spreje zaplní okem neviditelné póry. Díky nano impregnaci ale dostanou věci kolem nás nové vlastnosti, než na které jsme dosud byli zvyklí.

Povrchy ošetřené nano impregnací mají mnohem vyšší odolnost proti vodě a vlhkosti, olejům a jiným tekutinám, proti usazování prachu a různých nečistot. Nemohou prostě přilnout k povrchu jako na nano impregnací neošetřené materiály. Úklid je tak výrazně snazší. A protože není potřeba používat čističe skvrn a tolik čistících prostředků nebo vody, vyšší cena za přípravky s nano impregnací je vykoupena úsporami při každém úklidu.

Zároveň je ale zajištěna prodyšnost ošetřených materiálů, takže i kůže nebo textil může „dýchat“ a neplesniví. Nano impregnace na rozdíl od tradiční impregnace pracuje už na atomární úrovni. V tom tkví zázrak, který v domácnostech může najít široké uplatnění při úklidu, údržbě a ochraně před skvrnami a vodním kamenem.

2

Nano impregnace obuvi
Když už impregnovat, tak hlavně takové věci v domácnosti, kterým hrozí buď promočení, nebo skvrna od kávy, červeného vína nebo mastného jídla. Nano impregnaci na textil a kůži proto použijeme zejména na obuv – a především zimní boty, protože impregnaci chrání před promočením od sněhu, zajistí snadnou údržbu před nečistotami, ale i prodyšnost boty.

Na jarní, letní a podzimní vycházky má smysl nano impregnací obuv ošetřit také, aby noha byla v suchu i během deště nebo při šlápnutí do kaluže. Na obuv i třeba lyžařskou kombinézu použijte například patentovaný výrobek Nano impregnace textilu a kůže od německého výrobce NanoConcept.

Vyjde na 657 Kč a na rozdíl od obyčejných impregnací je k přírodě šetrný, neobtěžuje typickým zápachem a uplatníte jej doma i na čalouněný nábytek nebo jím můžete impregnovat stan. Přečtěte si i nezávislou recenzi nano impregnace na textil a kůži.

Podívejte se na video, které efekt nano impregnace přibližuje při použití na textilní kalhoty:

3

Nano impregnace límečků košil, kravat a dražších kousků oblečení
Límeček košile zežloutlý od potu, kravata pobryndaná mastným jídlem nebo plesové šaty potřísněné červeným vínem. Těmhle nehodám se můžete vyvarovat. Pokud jsou kousky oblečení napuštěné nano impregnací, tekutiny sklouznou po povrchu textilu a nenasáknou. Použít lze stejný přípravek, třeba menší lahvička s obsahem 250 ml vyjde na 350 Kč.

Impregnovaný textil - červené víno

4

Použití nano impregnace v koupelně
Od rzi a usazování vodního kamene na vodovodních kohoutcích nebo sprchových hubicích pomůže nano impregnace označovaná jako Ochrana na kovy, chrom a ušlechtilou ocel. Přípravek způsobuje extremní odpuzování kapalin, jako je voda, olej, mastnoty, a proto zajistí tzv. efekt snadného čištění. Ošetřený povrch je navíc chráněn proti UV záření. Snižuje dobu strávenou čistěním, ušetří peníze i přírodu, protože nebudete potřebovat tolik chemických čisticích prostředků. 10–15 ml přípravku na nano impregnaci vystačí na 1 m2.

5

Nano impregnace na kamenný náhrobek střechu nebo kameny na zahradě
Mechem, houbami a lišejníky zarůstající betonové náhrobky nejprve mechanicky vyčistíme a ošetříme nano přípravkem. Nano impregnací ošetřený materiál získá neviditelný film a samočisticí efekt zajistí sama příroda deštěm. Materiál také výborně odpuzuje oleje, odolává solím, kyselým dešťům, kyselinám obecně i dalším chemikáliím a antibakteriální vlastnosti nano produktu zabrání tvorbě plísní, růstu mechů, hub a lišejníků.

Přípravek lze použít na kámen, beton, dlažbu, cement, cihly a další stavební porézní materiály. Další praktické rady na čištění náhrobků a úpravu hrobu na Dušičky najdete v návodu JakTak.cz.

Podívejte se také na video zobrazující rozdíl PŘED a PO nanesení impregnace:

6

Použití impregnace v autě a pro motorkáře
Ochrana disků, ráfků kol i autolaku nebo tzv. neviditelné tekuté nano stěrače NanoConcept. Přípravky eliminují, aby se brzdný prach zažíral do kol a disků nebo nečistoty usazovaly na předním skle automobilu. Výhodou je, že některé přípravky lze použít i pro obyčejné jízdní kolo. Více o nano impregnaci pro auto-moto na stránkách NanoConceptu.

7

Nano impregnace proti zamlžování brýlí
Zní to neuvěřitelně, ale i pro ty, kteří nosí dioptrické brýle, si technologie nano impregnace našla uplatnění. Nano ochrana proti zamlžování brýlí je protizamlžovací a antistatický prostředek, který zabraňuje zamlžování skel, usazování prachu a nečistot na povrchu dioptrických, sportovních, lyžařských, slunečních a potápěčských brýlí. Malá lahvička vyjde na 200 Kč a lze ji použít i na objektivy fotoaparátů.

Pokud Vás nano impregnace pro domácnost zaujala nebo se chcete poradit s odborníky, přečtěte si více na stránkách NanoConcept

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
5
Average: 5 (3 votes)