Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybírat last minute

29. Únor 2012

Výborný způsob jak alespoň nějakou korunku ušetřit na letní dovolené, je last minute zájezd. Toto lákadlo nabízí snad všechny cestovní kanceláře, a není se čemu divit, že se těší veliké oblibě. Mnohdy až o 10-50% menší cena a podmínky jsou přitom stejné jako u normálních zájezdů. Na co si dát pozor při výběru last minute zájezdů vám poradím v tomto článku.

1
Nízké ceny last minute se dají velmi jednoduše zdůvodnit. Cestovní kanceláře mají na každý zájezd předem zaplacené kapacity míst jak v letadle tak v hotelech, tudíž je pro ně nejvýhodnější všechna tato místa zaplnit. A tak se neprodané zájezdy nabídnou těsně před odjezdem za nízké ceny. Avšak pro mnohé je tato neorganizovanost a nepřipravenost velkou překážkou.
2
Last minuty mají, oproti dobám dřívějším, značně rozšířenější nabídku, a proto nejste omezeni jen pár zbylými destinacemi. A pokud vás láká trošku hektičtější a dobrodružnější dovolená, last minute zájezd zakoupený pár dní před odjezdem vám to může zčásti naplnit.
3
Můžete si vybírat z katalogů, internetových vyhledávačů a nebo v kamenných pobočkách cestovních kanceláří. Pří výběru na internetu si můžete zadat všechny požadované kritéria a vyhledávač vám najde nejvhodnější zájezd i v požadované cenové relaci. Avšak na pobočce máte k dispozici spousty objemných katalogů všech nabídek ze všech destinací, které daná cestovní kancelář nabízí. Většina cestovek má také prodejního specialistu, který vám při výběru zájezdů rád pomůže.
4
Vzhledem k tomu, že zájezdy jsou opravdu na poslední chvíli, nezapomeňte si zavčasu opatřit všechny potřebné doklad jako pojištění, pasy, letenky apod. Měli byste být připraveni k odletu se všemi věcmi. Největší cenové úlevy přicházejí totiž opravdu pár dní před odletem.
5
Rezervaci LM zájezdu můžete provést na jedné z poboček vaší cestovní kanceláře nebo jednoduše na internetu na stránkách cestovky.
Klíčová slova: dovolená zájezd last minute
Autor: Venca
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat autokemp | rady
Jak vybrat autokemp | rady. Uvažovali jste o dovolené ve stylu autokempingu? Vzít si svůj přívěs, vše potřebné mít s sebou a zaparkovat to na louce ne…
Jak poznat rozhledny na Bruntálsku
Bruntálský okres je zajímavou destinací pro trávení aktivní rodinné dovolené nebo pro několikadenní pobytový výlet. Region ležící na hranici Moravy a…
Jak na chutný jídelníček i pod stanem
Jestli se chystáte na dovolenou pod stan, určitě s sebou nepotáhnete běžnou výbavu vaší kuchyně. Další omezení nařizuje kufr auta, v horším případě pr…