Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat kvalitní pracovní stůl do dílny?

31. Květen 2022

Pracovní stůl je základem vybavení každé dílny, ať už jde o prostor pro domácího kutila, nebo profesionální dílnu. Vždy je nezbytné mít kvalitní, stabilní a odolný pracovní prostor, který zajistí bezpečné podmínky pro veškeré činnosti. Co vše takový pracovní stůl do dílny musí splňovat?

1

Stabilní základna

Základním předpokladem bezpečného pracovního ponku jsou kvalitní a dobře vyvážené nohy. Musí být vyrobeny z dostatečně pevného materiálu, aby vydržely i velkou zátěž. Co se týče jejich typu, záleží na účelech stolu. Mohou být pevné, pojízdné, s výškově nastavitelnými policemi i úložným prostorem. Není tak problém přizpůsobit ponk podle prostorových možností dílny, potřeby jej přesouvat, nebo využít i jako úložiště.

2

Kvalitní pracovní deska

Pevnost a odolnost jsou hlavními předpoklady dobré pracovní desky, která umožní pohodlnou práci a zároveň vydrží sloužit dlouhá léta. Z materiálů je vynikající buk. Pracovní stoly do dílny z bukového masivu nebo z vrstev lisované bukové dýhy mají dostatečnou pevnost a dlouhou životnost.

3

Praktické úložné prostory

U některých činností je zapotřebí mít po ruce více nářadí, šroubků a dalších nezbytností. V takovém případě se hodí pracovní stoly do dílny s úložným prostorem. Skvěle také poslouží v menší dílně, kde je nutné šetřit každým místem. Pak už záleží jen na tom, kolik úložného prostoru je potřeba a pro jak velké věci. K dispozici jsou stoly se zásuvkami, se skříňkou či praktickou kombinací obojího. Velmi užitečným pomocníkem je také závěsný panel na zeď za stůl, kam se dá díky různým háčkům, magnetům, poličkám a dalším držákům přehledně uspořádat všechno potřebné nářadí.

4

Kvalitní dílenské stoly od specialisty

Nejširší sortiment pracovních stolů i dalšího dílenského nábytku v ČR vyrábí firma POLAK CZ s.r.o., která dodává své špičkové zboží nejen po Česku, ale i do zahraničí. Výroba probíhá v České republice v moderním závodu s automatizovanými výrobními linkami. Společnost disponuje i vlastním výrobním oddělením, které přichází na trh s neustálou řadou novinek a inovací. Velkou výhodou Dílenský nábytek POLAK CZ je jeho vzájemná kompatibilnost. Kdykoliv tak svůj pracovní stůl můžete doplnit o další potřebný díl.

Pokud chcete získat představu o parametrech jednotlivých výrobků společnosti POLAK CZ a prohlédnout si nabídku jejich výrobků, doporučujeme on-line katalog.

Katalog společnosti POLAK CZ ke stažení ZDE: Nabídka produktů společnosti POLAK CZ – KATALOG

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jaký nábytek vybrat do dílny?
K tomu, aby jakákoliv dílna dobře sloužila svému účelu, je nutné ji vybavit vhodným dílenským nábytkem. Vzhledem k tomu, že musí skříně, stoly a další…
Jak vyrobit vonný vosk | návod
Vonný vosk | návod. Vonné vosky jsou v dnešní době velmi oblíbené. Následující řádky Vám poradí, jak si vonný vosk vyrobit snadno a levně doma. Navíc…
Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.