Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyjednat lepší tarif u operátora | rady

27. Říjen 2020
Jak vyjednat lepší tarif u operátora | rady

Jak vyjednat lepší tarif u operátora | rady. Pokud chcete využívat služeb telefonování, posílání textových zpráv nebo internet, je nutné se obrátit na nějakého z dostupných operátorů. Každý poskytovatel nám může nabídnout základní portfolio tarifů, ze kterých si vybereme ten pravý. Jsou ovšem i způsoby, jak lze získat tarif výhodněji. Jak můžeme tyto výhody vyjednat? Čtěte pár tipů.

1

Podpis smlouvy

Nabízí se celá řada výhodných tarifů, k jejichž dosažení potřebuje mít operátor jistotu, že mu klient nepřejde k jinému poskytovateli. Smlouvy se obvykle uzavírají na dva roky a díky smlouvě lze získat cenové bonusy i bonusy ve formě služeb zdarma či zlevněných produktů.

2

Kombinace produktů

Lepšího tarifu dosáhnete, i pokud si zajistíte více služeb od jediného operátora. Je nevýhodné využívat na různé služby jiné operátory. Pokud se kombinuje služba volání, internetu, případně mobilního internetu, tak lze na další služby získat celou řadu zvýhodnění.

3

Zapojení rodiny

Velmi výhodné podmínky vyjednáte, pokud se dohodnete na rodinném tarifu. Čím větší rodina je, tím jsou služby obvykle levnější. Na rodinných tarifech je vhodné se domluvit, i pokud jste od své rodiny daleko a sami jste žádnou vlastní nezaložili.

4

Tarify pro firmu

Nejvýhodnější tarify se nabízejí pro firmy. Pokud plánujete pořízení některé ze služeb pro svoji firmu, můžete získat velmi výhodné tarify pro sebe i všechny své zaměstnance. Opět čím je firma větší, tím jsou tarify výhodnější.

5

Nekvalitní služby

Výhodnější tarif lze získat v případě, pokud jsou s tím stávajícím komplikace. Jestliže operátor nedostojí slibované rychlosti služeb nebo jejich kvalit, reklamujte je a požadujte slevu.

6

Ukončení služeb

Na samotné vyjednávání výhodnějších tarifů může operátor snadno přistoupit poté, co mu oznámíte, že u něj chcete skončit. Rázem vám nabídne takové tarify, které vám nikdy předtím nenabízel. Operátoři jsou schopni udělat mnohé kvůli tomu, aby si zachovali své klienty.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak žádat o přídavky na děti | rady
Jak žádat o přídavky na děti | rady
Jak žádat o přídavky na děti | rady. Přídavky na děti: Má na ně nárok rodina, jejíž čistý měsíční příjem nepřesahuje částku, která je 3,4 násobkem živ…
Jak výrazně šetřit každý den
Jak výrazně šetřit každý den
Jak výrazně šetřit každý den | rady a tipy. Byla by chyba myslet si, že šetřit musí pouze chudí. Pravda je taková, že téměř všichni plýtváme. Nej…
Revolving šitý na míru
Revolving šitý na míru
Každý hospodaříme, jak umíme. Někdy to jde, jindy je to těžší. Vzít si nějakou půjčku není vždy jen o možnostech, ale občas i o odvaze. Vyhodnocování…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.