Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit domácí kosmetiku | kosmetika speciálně pro muže

Jak vyrobit domácí kosmetiku | kosmetika speciálně pro muže. Dnešní doba nedělá rozdíly v péči o zevnějšek, muži jako ženy pečují o pokožku, používají kvalitní kosmetiku. Ani muži se však nevyhýbají pleťovým maskám, aniž by museli navštěvovat salon krásy. Poradíme vám, tentokrát mužům, jak si vyrobit domácí kosmetiku. Lacinou, dostupnou a účinnou.

Co je potřeba

list aloe vera
vaječný žloutek
med
sušené mléko
pomerančové květy
jablečný ocet

1

Zvlhčující maska domácí výroby

Rozřízněte list aloe vera a do misky vyškrabejte dužinu z listu. Zamíchejte do ní lžíci vaječného žloutku a jednu lžíci teplého medu. Do směsi pak vmíchejte sušené mléko, asi tolik, aby vznikla řídká pasta, která se bude dobře roztírat. Pastu si namažte na obličej, okolí očí nechte volné. Ponechte působit asi 30 minut, potom masku setřete a smyjte. Po osušení můžete nanést na pokožku tonizační mléko.

2

Voda po holení a trochu alchymie

Co říkáte na to, připravit si voňavou antiseptickou vodu po holení. Ingrediencí je jablečný ocet a voda s pomerančovými květy, výtažek z ořešáku amerického a esenciální oleje. Pohrajte si a experimentujte poměrem těchto přísad, až najdete ten optimální.

3

Vůně do šuplíku

Do zásuvky plné triček, svetrů, mikin dejte hromádku cedrových hoblin nebo borového jehličí. Dodají oblečení příjemnou mužnou vůni. Tato vůně odpuzuje hmyz a pomáhá proti molům. Stejně účinný je i bobkový list. Hrst tohoto materiálu dejte do kapesníku, zvedněte všechny čtyři rohy a svažte. Kapesník je připravený do zásuvky.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.