Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zabalit dárek na švýcarský způsob

S balením dárků bojujeme neustále. Pokud nám na dotyčném záleží, rádi bysme měli balíček zabalený krásně a pokud možnos originálně. Většina z nás se nakonec zmůže jen na pořádné vymotání celé role izolepy. Videonávod níže vám velice jasně ukáže, jak přitom lze zabalit dárek jednoduše, leč s luxusním konečným výsledkem.
Co vás překvapí ještě více, že jako vždy, geniální triky jsou jako vždy, úplně jednoduché.

Co je potřeba

dárek
izolepa
dárkový papír
nůžky
mašle

1

Nejprve zabalte krabičku s dárkem klasickým způsobem do papíru.

2

Odstřihněte si dostatečně dlouhý kus stuhy. Budete jí potřebovat doopravdy hodně.

3

Vytvoříte základní křížové balení.

4

Kouzlo spočívá ve středové ozdobě, tzv. mašli, která je vázaná na švýcarský způsob, a to tímto stylem: Ve středu po dokončení křížení stuhy pevně zauzlujte.
Pak si vytvořte ouško, přičemž stuhu protáhnete křížením.
Ouško přitom přidržujte, aby vám neuteklo.

5

Po přetáhnutí stuhy na druhou stranu, volný konec založte pod balíček a ouško zachyťte mezi dva prsty. Nyní budete pracovat s druhou částí stuhy.

6

Prsty přidržujete ouško, zároveň roztáhněte dva prsty do véčka a volnou částí stuhy ji začněte na prsty namotávat. Děláte smyčky, jakoby osmyčky. Počet závisí na délce stuhy, ale minimálně desetkrát.

7

Konec pak obloukem přes střed mezi prsty, které drží smyčky protáhněte tím prvním ouškem a stáhněte jako kanýr. Při postupném utahování pozvolna vytahujte ze smyček prsty. Nakonec pořádně utáhněte.

8

Vezměte oba volné konce stuh a ve středu stáhněte a zauzlujte. na dva uzly.

9

Nyní upravte smyčky. pěkně je roztáhněte, aby mašle získala bohatého vzezření.

10

Jeden konec stuhy pak s citem protáhněte pod křížové vázání, křížem na druhou stranu, a to tak, aby vám vzniklo středové zcela stejná smyčka, jaké jsou ty ostatní.

11

Protáhnuté stuhy zarovnejte a zafixujte zdobnou samolepkou. Máte hotovo

zdroj fotky: www.123rf.com

Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zabalit parfém | tipy
Jak zabalit parfém | tipy. Parfémy jsou velice oblíbené dárky, které jsou vhodné při jakékoliv příležitosti. Techniku výběru parfému si můžete přečíst…
Jak zabalit láhev jako dárek | tipy
Jak zabalit láhev jako dárek | tipy. Jak zabalit láhev jako dárek? Je jedno k jaké příležitosti se rozhodnete darovat láhev, i její zabalení by mělo b…
Obrázek není k dispozici
Jak prožít Vánoce bez stresu
Vánoce jsou svátky klidu a míru. Mnoho z nás však ví, jak to ve skutečnosti vypadá – Vánoce plné stresu. Spousta lidí pak právě kvůli tomu shonu a kom…
Obrázek není k dispozici
Jak vyrobit dárkovou mašli
Na co zbytečně utrácet spoustu peněz v papírnictvích za drahé stuhy, které se nám kolikrát ještě při stahování rozbijí? Proč, když je to tak jednoduch…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.