Přejít k hlavnímu obsahu

Jak začít podnikat bez základního kapitálu

17. Září 2012

Chcete-li rozjet podnikání ve velkém, je jasným a logickým krokem založení společnosti s ručením omezeným nebo společnosti akciové. Pokud navíc máte nápad nebo již podnikatelský záměr, který je třeba uskutečnit co nejdříve, abyste se vyhnuli konkurenci nebo dokonce nepřišli s projektem až jako druzí, je potřeba jednat rychle. Řešením Vaší situace mohou být ready made společnosti, u kterých navíc nebudete potřebovat ani složit základní kapitál, bez kterého byste se v klasickém postupu neobešli. V ceně řešení je aké velké množství služeb, které Vám ušetří čas a námahu při jednání s úřady a zajišťování různých povolení a zákonných povinností. Jak na podnikání s ready made si ukážeme v následujícím návodu:

Co je potřeba

• Seznam osob pro ústřední orgány společnosti
• Název společnosti
• Adresu případného nového sídla společnosti

1
Navštivte stránky některé ze společností zabývajících se prodejem Ready Made společností.
2
Buďte předem rozhodnutí, jaký typ společnosti bude ten nejlepší pro vaši činnost. Zjistěte si dostatek informací o Vámi vybraném druhu společnosti a hlavně si nastudujte klasické povinnosti, které jste ze zákona povinni uskutečnit.
3
Porovnejte Vaše nové znalosti s tím, co nabízí společnost u předem připravených řešení. Pokud některá z klíčových služeb chybí nebo je dodatečně zpoplatněna, je to signál k výběru společnosti jiné. V dalších dvou krocích pro jistotu vypíši nejdůležitější povinnosti zakladatele a budoucího majitele společnosti. A) Klasické založení a.s. vyžaduje: Složení základního kapitálu 2 mil. Kč, notářský zápis zakladatelské listiny a stanov, ověření podpisu zakladatele, výpisy z trestního a živnostenského rejstříku, z katastru nemovitostí, přihlášení k daním (z příjmu/DPH), žádost o zápis do obchodního rejstříku, uspořádání valné hromady. K tomu všemu náleží velké množství soudních poplatků a jednání s úřady. Vaše vybraná Ready Made a.s. by měla veškeré tyto povinnosti pokrývat. Nejprve se podívejte, zda je pokryt základní kapitál – pokud tomu tak není, ihned vyberte jinou společnost. Dále postupujte, jak bylo řečeno výše, a porovnávejte s jednotlivými položkami nabídku společnosti. Pokud je vše v pořádku, můžete si u společnosti ready made firmu objednat. B) Klasické založení s.r.o. potřebuje: Opět složení základního kapitálu ve výši minimálně 200 tis. Kč, výpisy z rejstříků a katastru, ověření podpisů, notářský zápis, garance zápisu do obchodního rejstříku, soudní a notářské poplatky. Postupujte stejně jako u a.s. Porovnejte nabídku s Vašimi potřebami, a pokud je vše v pořádku (včetně zajištěného základního kapitálu), můžete společnost objednat. Nebojte se při nejasnostech na společnost obrátit, aby Vám vysvětlili jednotlivé položky, případně abyste dostali co nejobsáhlejší informace. C) U Ready Made SE (Ready Made Evropská společnost) je nejdůležitější splacení základního kapitálu, který činí 120 tis. Euro a o který by se měla postarat prodávající společnost. Podobně jako u předchozích typů společností je důležité opět sledovat, které povinnosti jsou zahrnuty ve výsledném řešení, případně které v něm chybí. Při důkladném prostudování nabídky, vyjasnění všech dotazů a nejasností již můžete přistoupit k vlastní koupi a během několika málo dní nebo dokonce hodin začít řídit a spravovat Vaši novou společnost.

<div class="clear-block"><img src="http://jaktak.cz/sites/jaktak.cz/files/podnikejsnadno.jpg&quot; align="left" style="padding:0 10px 10px 0;" width="210" />Společnost <b><a href="http://podnikejsnadno.cz/">podnikejsnadno.cz</a></b&gt; je firma, která poskytuje profesionální a vysoce specializované služby v oblasti podnikání. Její služby se zaměřují zejména na začínající podnikatele, kteří potřebují poradit s podnikáním, vést účetnictví, založit firmu nebo zakoupit ready made společnost.</div>

Autor: chorche | Zobrazit autorská práva

Foto: Jacob Bøtter, zdroj: Pixmac.cz (ID: 84129114)

Hodnocení
Lukáš (neověřeno) | So, 08/24/2019 - 07:21

My jsme si koupili vlastní hotel. Bylo to velké rozhodnutí, ale nelituji toho. Jsem spokojený, jak se nám podařilo hotel opravit a přilákat do něho hosty, což není vůbec jednoduché, jelikož je velmi vysoká konkurence. Hodně nám s tím pomáhá https://www.caretrade.cz/ , od kterých objednáváme ručníky a veškerou kosmetiku, která je kvalitní a krásně voní.

Další zajímavé články