Přejít k hlavnímu obsahu

Jak získat projekt rodinného domu | rady

Jak získat projekt rodinného domu | rady. Pokud plánujete výstavbu svého vysněného rodinného domu, budete nejprve potřebovat projektovou dokumentaci.

1

1. Projekt rodinného domu můžete získat zřejmě nejsnadněji přes internet. Je zde pestrá nabídka typových projektů různých projekčních kanceláří, ateliérů či samostatných projektantů.

2. U většiny nabídek to funguje tak, že si požádáte o zaslání katalogu typových projektů příslušné projektové firmy. Na jejich stránkách je vždy uvedena adresa a kontakt, na který se můžete obrátit elektronickou formou či po telefonu.

3. Pokud budete chtít vypracovat individuální projekt, není rovněž problém si jej objednat.

4. Každý má samozřejmě jiné představy, atypickou parcelu či jiné stavební podmínky, z čehož vyplývají specifické požadavky, na základě kterých vám projektanti vypracují individuální projekt rodinného domu.

5. Řada projektových kanceláří vám zašle katalog typových projektů zdarma či za symbolickou jednu korunu a v rámci objednávky se dohodnete na ceně za eventuální individuální projektovou dokumentaci.

6. Pokud byste měli specifické požadavky vyžadující ústní konzultaci, je možné příslušnou firmu kontaktovat a domluvit si bezplatnou konzultaci s projektantem.

7. K dispozici jsou již i typizované projekty, u kterých najdete i vizualizaci.

8. Některé projektové kanceláře nabízejí typové projekty zdarma nebo za symbolickou jednu korunu a vy zaplatíte pouze za situační řešení. Stačí si v kterýchkoliv stavebninách zakoupit PORFIX na celou stavbu podle rozpisu spotřeby materiálu k příslušnému projektu.

9. Projekty rodinných domů na míru vám dávají jedinečnou příležitost konzultovat s projektanty už od samotného návrhu domu své představy, na rozdíl od typových projektů, kde je projekt prakticky hotov a lze činit pouze částečné ústupky či kompromisy.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak izolovat garáž | rady
Jak izolovat garáž | rady. V dnešní době jsou velmi populární betonové nebo plechové garáže. Ať už máte jednu z nich, nebo klasickou zděnou garáž, urč…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.