Co je potřeba

Než si pořídíte kanárka, musíte vyřešit některé otázky s chovem spojené. Nejedná se přece o žádnou věc, ale o živého tvora. Proto si musíte ujasnit

• zda někdo v rodině netrpí alergií na peří a jak je rodina připravena na převzetí odpovědnosti za jeho spokojený život po dobu třeba až 14 let
• jak vyřešíte nebezpečí, které by mu mohlo hrozit od vaší kočky či jiných zvířat
• kdo se o ptáčka postará v době vaší dovolené
• zda můžete kanárkovi vyhradit určité stálé místo v domácnosti
• zda mu budete tolerovat poškození tapet, znečištění nábytku, obrázků či konzol, když mu dáte občas volnost

1

Vybírejte pro kanárka klec minimálně o rozměrech 50x30x40 cm. Její dno vystelte novinami, které budete pravidelně vyměňovat. Do klícky nainstalujete bidélka, nejlépe tenké větvičky a dvě krmítka na zrní a další stravu a napáječku. Kromě toho ještě plastovou koupelničku a nějakou zavěšenou hračku.

2

Klícka by měla být umístěná nejlépe do výšky 150 cm od země, aby na kanárka bylo dobře vidět, ale nikdy ne u okna nebo u radiátoru. Nejlepší je roh místnosti, aby měl kanárek klid a přehled po celé místnosti.

3

Péče o kanárka je překvapivě velmi jednoduchá. Důležité je denně vyměňovat zrní a vodu a pro zpestření podávat ptáčkovi čerstvé ovoce a zeleninu, zejména mrkev, jablko a banán.

4

V rámci hygieny čistěte klec každý den a přitom umožněte kanárkovi proletět se po místnosti, samozřejmě pozor na zavření oken a vypnutí větráků. Při odchytu jej držte jemně, abyste mu nepoškodili křídla a pařáty.

Varování

Při výběru kanárka ve zverimexu se ujistěte, že kupujte samečka. Samec kanárka krásně zpívá, samičky vyluzují zvuky, které nemusí být pro chovatele příjemné.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.88889
Average: 3.9 (9 votes)